Новини

  • 27 Квітень 2024 (13:31)

    У п’ятницю шостого тижня Святої Чотиридесятниці ми завершуємо Великий Піст і крок за крок за кроком наближаємося до одного з найважливішого і найзнаковішого свята у житті кожного християнина — Воскресіння Христового, Пасхи Господньої. Два дні — Лазарева субота, або як її ще називають Воскресіння Лазаря та неділя Входу Господнього Єрусалим — є своєрідним рубежем перед Страсним Тижнем. Про значимість цих двох днів, про їхнє глибинне значення розповів доктор богослов’я отець Іван Гобела.

    Воскресіння Лазаря — символ Господньої солідарності з кожним з нас

  • 27 Квітень 2024 (13:29)

    24 квітня 2024 року єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца разом з капеланами освятив Центр психо-соціальної реабілітації при спеціалізованому медичному закладі у Львові.

    У Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні відкрили Простір психосоціальної реабілітації та відремонтоване відділення №25, де допомагатимуть людям, у яких уперше стався психотичний епізод. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

  • 27 Квітень 2024 (13:26)

    Десять років тому під час Святої Меси, яку Папа Франциск очолив на площі Святого Петра, відбулася канонізація Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ. Живучи в історичні часи великих потрясінь, ці два святі Папи стали свідками надії та радості, які приносить зустріч з Ісусом, що супроводжується повним самозреченням у служінні Божому людові.

     

  • 27 Квітень 2024 (13:23)

    Про це оголосила Глава Уряду Італії, країни, що прийматиме саміт у червні цього року.

     

  • 27 Квітень 2024 (13:21)

    Зустрічаючись із семінаристами дієцезіальної Духовної семінарії Бурґоса, Святіший Отець закликав до єдності з Богом у місії звіщення Євангелія всім народам.

  • 26 Квітень 2024 (19:34)

    Естетика – одне з модних слів, які ми часто чуємо сьогодні. Сайти соціальних мереж, такі як TikTok, X, Instagram і Pinterest, переповнені публікаціями з хештегом #aesthetics, і багато користувачів, особливо жінки, хочуть зробити естетику стилем життя.

    Що означає бути естетичним?

    «Естетичний» — це слово, яке походить від грецького «aisthetikos», що означає «чуттєве сприйняття».

    Значення, яке, мабуть, найкраще описує популярну тенденцію, було б «про або пов’язане з оцінкою чи сприйняттям краси».

  • 26 Квітень 2024 (14:06)

    Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся із представниками Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, зокрема зі секретарем штабу Дмитром Усовим і керівником робочої групи Андрієм Юсовим. Зустріч відбулася в резиденції Предстоятеля УГКЦ, на ній також був присутній керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні о. Олекса Петрів.

  • 26 Квітень 2024 (13:59)

    У середу, 24 квітня, Європейський Парламент проголосував за визнання деяких форм сурогатного материнства торгівлею людьми. Депутати підтримали перегляд директиви 2011 року щодо торгівлі людьми, і тепер цей злочин включатиме експлуатацію сурогатного материнства, незаконне всиновлення та примусовий шлюб.

  • 26 Квітень 2024 (13:57)

    23 р., Папа Франциск наголосив на важливості прийняття свого ближнього та на потребі надати молоді майбутнє надії, а не війни.

     

    У четвер, 25 квітня 2024 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції паломників з Угорщини, які прибули до Риму з нагоди першої річниці його Апостольського візиту до Будапешту. Серед паломників – примас Угорщини кардинал Петер Ердьо, президент Угорської республіки Томаш Шуйок та архиєпископ Андраш Вереш, президент Єпископської Конференції Угорщини.

    Молитися за Європу

  • 26 Квітень 2024 (13:54)

    Упродовж трьох днів ― 26 квітня, 30 квітня та 1 травня ― прозвучить пасійний твір Йозефа Гайдна «Сім останніх слів Ісуса на хресті» у виконанні Львівського камерного оркестру «Академія».

    Євангельська розповідь про останні дні Ісуса, про зраду і зречення, несправедливість і жорстокість, про жертовність і смерть отримала своє музичне втілення ще у ранньому середньовіччі, у жанрі Страстей або Пасіонів (від лат. passio – страждання). Їх виконання зазвичай приурочували до передвеликоднього тижня, до Страсної п’ятниці.

  • 26 Квітень 2024 (13:39)

    Алабама переймає досвід Флориди та розширює заборону на ЛГБТ-пропаганду в освіті. 23 квітня Палата представників Алабами більшістю голосів схвалила законопроект HB130, який розширює заборону гомосексуальних тем в програмі на середню школу (раніше він стосувався лише дошкільної та початкової освіти).

  • 26 Квітень 2024 (13:37)

    Керівництво технологічної корпорації, що виробляє обладнання і програмне забезпечення для комп’ютерних мереж, зустрілося з Папою Франциском та поставило підпис під «Закликом до етики в застосуванні штучного інтелекту», який 2020 року був підписаний у Римі.

     

  • 26 Квітень 2024 (13:31)

    Зустрічаючись із учасниками з’їзду мирянської організації «Італійська Католицька Акція», Святіший Отець наголосив на обіймах Бога (пор. Лк. 15,20), Який любить нас та показує приклад любові до ближніх, особливо до тих, які страждають.

     

  • 26 Квітень 2024 (13:27)

    25 квітня 2024 року відбулася зустріч Секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександра Литвиненка з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). У зустрічі також взяв участь голова Державної служби з питань етнополітики і свободи совісті Віктор Єленський.

  • 26 Квітень 2024 (12:50)

    Коли завжди добре написаному і часто помилковому «Нью-Йоркеру» щось не до вподоби, є великі шанси, що це сподобається мені — принцип, який з певними застереженнями спрацьовує у випадку «Dignitas Infinita», «Декларації Дикастерії доктрини віри про людську гідність» від 8 квітня.

  • 25 Квітень 2024 (17:13)

    Четверо німецьких єпископів відмовились від участі у Раді Синоду - органу, створеного Синодальним шляхом для підготовки нового способу здійснення влади в Католицькій Церкві в Німеччині. На думку єрархів, Синодальна Рада не відповідає необхідним вимогам, встановленим внутрішньоцерковними правилами.

  • 25 Квітень 2024 (16:57)

    Мусульманські екстремісти підпалили кілька будинків християн у провінції Мінья на півдні Єгипту, продовжуючи антихристиянське насильство менш ніж за два тижні до святкування цими християнами Великодня.

    За даними «The New Arab», коли антихристиянським фанатикам не вдалося позбавити християн їхніх будинків у відплату за спробу побудувати церкву в селі Аль-Фавахер, вони спалили будинки ввечері 23 квітня, інформує CNA.

  • 25 Квітень 2024 (12:57)

    Католицький теолог Йоганна Ранер каже, що дві головні церкви Німеччини стоять перед обличчям великих потрясінь та рішень про напрямок розвитку, оскільки все менше людей є віруючими. «Ми все більше стаємо меншістю, все менше людей відчувають приналежність до Церкви і беруть участь у її житті. Ми повинні визнати цей факт, сказала богослов-викладач Тюбінгенського університету під час конференції в Католицькій академії у Фрайбурзі.

  • 25 Квітень 2024 (12:31)

    «Ми не можемо заохочувати підтримку медичних процедур, заснованих на реконструкції, або ліків, які шкодять організму. Натомість наша мета – допомогти знову відкрити та виховати людство, створене Богом», – зазначають єпископи Англії та Уельсу. Вони опублікували пастирські роздуми про ґендер (т.зв. культурну стать), наголошуючи на вченні Церкви та зазначаючи, що супровід людей, які борються з гендерною дисфорією, є «складним, але необхідним душпастирським завданням».

  • 25 Квітень 2024 (11:42)

    В інтерв’ю для CBS Папа Франциск закликає припинити війни в Україні, Газі та в усьому світі. Він каже, що в Церкві є місце для кожного, вказуючи, що якщо парафіяльний священник не здається гостинним, можна шукати в іншому місці: «Завжди є місце, не втікайте від Церкви».

    Говорячи, зокрема, про війни в Україні, у Газі та інших, які продовжують спустошувати світ, Папа Франциск сказав: «Будь ласка, країни у стані війни, усі вони… Зупиніть війну. Шукайте переговорів. Шукайте миру. Мир в результаті перемовин є кращим, ніж безкінечна війна».

Сторінки