Авторські матеріали

 • 29 Жовтень 2021 (20:30)

  Давно це було, настільки давно, що теперішньому поколінню й уявити складно. Це було ще в часи, коли пересічний радянський громадянин не знав і не чув ні про нічні магазини ані тим більше про супермаркети. В одному такому звичайному радянському магазині, працювала звичайна радянська прибиральниця. Ну зовсім собі звичайна - тапочки, робочий халат і хустка. Цілими днями тільки віник і швабра і здавалось її ніхто і нічого більше не цікавило, але коли наступав вечір…. Вона, фактично, жила і працювала для цього вечора. А саме задля тих останніх п'ятнадцять хвилин робочого дня.

 • 17 Липень 2020 (14:12)

  На одному полі ходив баран. Крок за кроком, випасаючи траву, він довго гуляв тим полем як в якусь мить зупинився, вдарившись головою. Підняв очі і побачив перед собою міцні ворота. Та роги його, як він гадав, були не менш міцні. Тому не довго думаючи, щосили вдарив ними у ворота. Раз, другий, десятий, він вже ледве стояв на ногах, але бив. “Стукайте і відчинять вам”. Він був упевнений, що діб’ється результату, але ворота не піддавалися. Вже обезсилений, баран зібрав сили для останнього удару, для того вирішив трішки перепочити і відійти подальше щоби зробити добрий розгін.

 • 7 Липень 2020 (23:30)

  Посередині Атлантичного океану тоне корабель. Капітан в паніці і тут йому кажуть, що серед пасажирів є рабин який може творити дива. Його терміново приводять до капітана і той запитує:

  - Ребе, що мені робити?

  - Інтернет є? 

  - Так.

  - Продавайте корабель.

   

   

  До рабина підійшов стривожений чоловік і спитав: 

  - Ребе, що буде, якщо я порушу одну із Мойсеєвих заповідей? 

  - Що буде?  ... Залишаться ще дев’ять!

   

 • 27 Червень 2020 (02:29)
 • 14 Травень 2020 (19:14)

  Заходи, які позиціюють як спосіб протистояти COVID-19, стали прецедентом не баченого досі контролю за населенням. Йдеться не про обмеження права на пересування як таке (такі заходи практикувалися ще в доіндустріальну добу та й саме поняття "карантин" походить із часів Середньовіччя). На службу стеженню і контролю була поставлена значна частина сучасних технологій.

 • 17 Квітень 2020 (20:43)

   “Сумний був той Святий Вечір в 46 році”. Минуло буквально кілька місяців як ми співали цю колядку, проймаючись духом тієї різдвяної трагедії, що відбувалася на наших землях, а вже й до цьогорічних пасхальних свят теж хочеться адресувати майже ці ж самі слова: “сумна у нас Пасха в 20 році”. 

 • 14 Квітень 2020 (22:57)

  Палиця під іменем коронавірус була встромлена в колесо світової гіперактивності, яке перебувало в шаленому русі, паралізуючи громадське життя: транспортний рух, економіку, спорт, школи, університети, дитячі виховні заклади, громадські заходи, і навіть богослужіння тепер заборонені державою. Кордони «відкритого суспільства» закривають, і в країні за країною населення відправляють під домашній арешт.

 • 2 Квітень 2020 (18:17)

  «Яка користь із посту, якщо ми провели його без добрих діл?

  Коли хтось скаже: «Я постив цілу Чотиридесятницю», то ти скажи: «Я мав ворога і примирився, мав звичку злословити й покинув її, мав звичку божитися і позбувся тієї поганої звички»

  Св. Йоан Золотоустий

   

 • 26 Березень 2020 (19:31)

  Апокаліпсис. Сотні фільмів з найрізноманітнішими сценаріями не передають й долі того, що відчуває сьогодні людство, слідкуючи за екранами моніторів та телевізорів. Світові туристичні центри, які ще, здавалось, вчора нагадували переселені мурашники, нині вражають своєю моторошною самотністю. Сумні міста, зажурені, заплакані без своїх вірних храми, так і хочеться вторити євангелисту “І як наблизився і побачив місто, він над ним заплакав ”.. (Лк.19,41)

 • 4 Січень 2020 (11:10)

  Протягом останніх семи років, 31 грудня у нашій парафії Святих Кирила і Методія у Крихівцях, що на окраїні Івано-Франківська, велике свято. Саме цього дня ми маємо декілька особливо цінних моментів – до нас з відвідинами приїжджає наш Митрополит Володимир, щоб молитися і спілкуватися з парафіянами, він відвідує окремі родини і очолює подячну молитву.

   

 • 16 Грудень 2019 (23:58)

  Архієпархіальний Собор

  «ЄДНІСТЬ ПАРАФІЇ – ЄДНІСТЬ УГКЦ»

  Івано-Франківськ – 7 грудня 2019 р.Б.

   

          «Ніколи не дайте себе звести людям,

  які хотіли б Вас від Святої Церкви відірвати!

  Пам’ятайте, що Бог не є Отцем тієї людини,

   Матір’ю якої не є Свята Церква.

  Тому будьте вірними дітьми Святої Католицької Церкви!»

  Слуга Божий Андрей Шептицький, 1901

   

  Слава Ісусу Христу!

  Вітаю всіх, хто бере участь у нашому Соборі.

   

 • 27 Листопад 2019 (17:06)

  Проведений місяць тому Амазонський синод став ще одним потрясінням у житті Католицької Церкви. Довкола нього вирували емоції. Підняті на ньому питання, а також обставини його проведення знайшли як симпатиків, так і запальних критиків.

  Завчасно відгородившись від цілі запропонувати власне бачення усіх цих питань та обставин, поділюся спостереженнями стосовно того, які тенденції у житті Церкви виражає інспірованість рішень синоду ідеєю інкультурації.

 • 25 Листопад 2019 (21:58)

  Одного передзимового недільного ранку, я задумався над сенсом цієї заповіді. Звісно, як людина, що зростала у християнській родині та виховувалась у глибокохристиянському дусі я ніколи не ставив під сумнів Божі заповіді чи вчення Католицької церкви. Та у більш свідомому віці я почав задумуватись над сенсом певних речей. Так і цього разу. Знаю, що багато людей задумується над подібними питаннями і шукають на них відповіді.

  У святому письмі неодноразово наголошується важливість цієї заповіді:

 • 22 Жовтень 2019 (14:48)

  Не є таємницею, що немає того, хто би був цілковито задоволений Церквою (якщо бути більш точним то й взагалі немає такого хто був би всім задоволений), а що стосується Церкви то вона від самих своїх перших часів, була знаком протиріччя. А в нинішню пору, знайти до неї зачіпку простіше простого. Але все таки чого бракує Церкві? 

 • 14 Жовтень 2019 (00:59)
  Портрет кардинала Джона Генрі Ньюмена, 1881 р. Автор: Джон Еверетт Мілле

  Сьогодні, 13 жовтня 2019 р., на площі Святого Петра у Ватикані Папа Франциск відслужив Месу, на початку якої проголосив святим (крім чотирьох інших осіб) кардинала Джона Генрі Ньюмена – лише 9 років після того, як Папа Бенедикт XVI проголосив його блаженним (19 вересня 2010 р.).

 • 25 Вересень 2019 (22:43)

  «Благаю, щоб відбувалися прохання, молитви, благання, подяки за всіх людей… Це добре й приємне в очах нашого Спаса Бога, який хоче, щоб усі люди спаслися і прийшли до розуміння правди. Один бо Бог, один також і посередник між Богом та людьми – чоловік Христос Ісус.»  І Тим. 2:1,3-5

  З апостольського читання «Богослужіння націй»

 • 16 Вересень 2019 (12:45)

  Інколи можна почути таку думку: «Я не йду до храму, бо не знаю, як там поводитися». Яким чином людина може виправити цю ситуацію? Найперше, повинна захотіти навчитися, тобто виявити бажання дізнатися певні речі. Звідки може дізнатися? Хто повинен навчити, пояснити, виправити? Звичайно священник, який покликаний навчати, в тому числі й правил поведінки у храмі.

 • 24 Серпень 2019 (10:14)

  Неймовірний недільний день - 18 серпня 2019 року, за який Богу складаємо подяку! Наша парафія Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську (Крихівцях)  пережила рухливі моменти - зранку аж до вечора. Все розпочалося з ранкових богослужінь, а завершилося показом унікального фільму "БЛАЖЕННІШИЙ" про Патріарха Йосифа Сліпого! Показ відбувся завдяки "Живому ТВ" та його працівникам Павлові Казанцеву та Олені Мошинській. Дякуємо дійсно всім, хто працює для поширення новин в нашій Церкві, зокрема о. Ігорю Яціву та всім працівникам "Живого ТВ".

 • 4 Липень 2019 (14:14)

  "Перш, ніж я уклав тебе в утробі,
  Я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив Я тебе..."
  Єр. 1, 5.

  Останнім часом все більше звертаю увагу на те, що чоловіки, батьки просто не знают що таке батьківство, що означає бути батьком, що означає мати дитину. Тому це спонукало мене до черговох роздумів на дану тему. Отже від чоловіка, батька, для чоловіків і батьків, для майбутніх батьків. Але, якщо й жінки читатимуть це, то думаю їм це не зашкодить.

 • 1 Липень 2019 (10:16)

  29 червня 2019 року відбулося чергове щорічне паломництво на "Гору мучеників" з нагоди другої річниці освячення цього особливого молитовного місця, яке було проголошено відпустовим Владикою Василем Івасюком у 2018 році. Вже третій рік поспіль ми йдемо на Гору Мучеників, щоб подякувати Богові за мучеників нашої землі, кров яких стала насінням для багатьох християн і є стимулом та наснагою бути вірним Богові і Католицькій Церкві. Приклад мучеників є насправді дуже цінним для всіх нас! Вони є свідками віри і витримали до кінця, зберегли віру.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць