Філіппінська Церква готується до 51-го Міжнародного Євхаристійного Конгресу
  • Птн, 14/08/2015 - 13:17

Філіппінська Церква готується прийняти 51-й Міжнародний Євхаристійний Конгрес, який від 24 до 31 січня 2016 року відбуватиметься у місті Себу. «Христос між вами – надія слави», – ці слова з Послання святого Павла до Колосян є темою цього конгресу, названого «знаком єдності і надії» для Філіппін у зверненні до вірних кардинала Луїса Антоніо Таґле, Архиєпископа Маніли.

«Цей конгрес, – стверджує ієрарх, – представляє вклад Католицької Церкви, також і філіппінської, в пошуки сопричастя як на національному, так і на міжнародному рівнях». Вказуючи на те, що з огляду на присутність війн, конфліктів і тероризму частина людей втрачає надію, філіппінський кардинал наголошує, що Церква представляє «надію для людства», постійно пригадуючи, що «Христос завжди поруч з нами».

«Якщо ніхто на тебе не зважає, коли люди тебе ігнорують, якщо почуваєшся самотнім, пригадай собі по те, що це неправда: Ісус завжди з тобою, в кожній хвилині», – зазначає Архиєпископ Маніли, закликаючи всіх філіппінців співпрацювати у приготуванні Конгресу.

Оголошена Папою Венедиктом XVI за посередництвом відеопослання з нагоди закриття 50-го Міжнародного Євхаристійного Конгресу в Дубліні у червні 2012 року зустріч в Себу має на меті, як зазначається у постановах Єпископської Конференції Філіппін, «поглибити Євхаристійну набожність, посилити місіонерське завзяття та розпочати відзначення, приурочені 500-річчю євангелізації Країни (1521-2021)».

На розташований у серці філіппінського архіпелагу острів Себу 1521 року прибув португальський мореплавець Фердинад Маґеллан, якого з великою прихильністю прийняв місцевий володар, що згодом навернувся на християнство. На згадку про ці події Маґеллан подарував йому статую Дитяти Ісуса, яка до сьогодні вшановується на Філіппінах, як символ євангелізації країни.

Ідея міжнародних зустрічей, присвячених Євхаристійному культові, зродилась у Західній Європі у другій половині ХІХ століття і мала на меті як оживлення і поширення набожності до Ісуса, утаєного в Пресвятій Євхаристії, так і протистояння дедалі сильнішим антицерковним та секуляризаційним тенденціям. Перший Міжнародний Євхаристійний Конгрес проходив 28-30 червня 1881 року у місті Лілль у Франції. Сьогодні такі зустрічі відбуваються кожні 4 роки. Варто згадати, що Філіппіни, єдина азійська країна, де більшість населення становлять католики, вже приймала таку зустріч – 33-й Міжнародний Євхаристійний Конгрес, який відбувався 1937 року в Манілі.

Джерело: Радіо Ватикану