Глава УГКЦ благословив діяльність першої в УГКЦ католицької організації «Лицарі Колумба»
  • Чтв, 07/11/2013 - 16:42

6 листопада 2013 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, очолив Божественну Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві, яка була приурочена до створення першого осередку «Лицарів Колумба» в УГКЦ.

Під час проповіді Верховний Архиєпископ УГКЦ зауважив, що українська ідея лицарства є ідеєю активного втілення в життя найвищих ідеалів, які містяться у Святому Євангелії, у Божому Слові. Адже лицар не тільки слухає Боже Слово, а й виконує його. «Лицарство завжди було будівничим майбутнього, бо воно закладало непорушні підвалини для особистого, сімейного, громадського суспільного життя. «Лицарі Колумба» були засновані для того, щоб поставити Слово Боже як фундамент для дуже непростої суспільної формації, що панувала в США у XIX століття. Тому ми тішимося, що ідея лицарства починає втілюватися в житті мирян нашої Церкви», - сказав проповідник.

Варто зазначити, що до спільноти «Лицарі Колумба» належать як єпископи УГКЦ, так і священики та миряни.

Крім цього, Блаженніший Святослав наголосив у своєму проповідницькому слові, що Боже Слово – не звук  чи пустослів’я, яке можна почути в людській мові. Святе Письмо представляє Боже слово як животворчу силу. Тому людина, яка слухає Слово Боже, але не сприймає і не перетворює його в дію, не втілює його в життя, втрачає плодоносний ґрунт. Проте, коли хтось сприймає Слово Боже і його виконує, то отримує фундамент для свого життя, який ніхто не може похитнути. «Тоді Слово Боже стає ніби скеля, яка дає повноту, непорушність і надію на майбутнє. Кожен, хто справді хоче жити істинним християнським життям і набиратися від нього життєвої сили, повинен перетворювати його в дію та втілювати у власні вчинки», - пояснив Предстоятель Церкви.

Наостанок Глава Церкви висловив вдячність о. Володимиру Мальчину за духовний провід цієї спільноти, а також дружинам лицарів, бо їхні чоловіки «заявляють перед світом і Церквою, що християнські засади є підвалинами будівництва дому і сім’ї».

До усіх присутніх також звернувся брат Богдан Ковалів, Великий Лицар Ради св. Володимира, котрий відзначив, що для перших в Україні Лицарів Колумба – це велика честь  молитися з Главою УГКЦ в Патріаршому Соборі і отримати благословення на подальшу діяльність. «Зараз нас ще небагато,- відзначив Великий Лицар, - проте ми є тим гірчичним зернятком з євангельської притчі, з якого має вирости потужне і величне дерево братньої лицарської організації, яка буде підтримувати і захищати Церкву, служити ближньому, обороняти християнські цінності».

По завершенні Літургії, Предстоятель УГКЦ взяв участь в засіданні Проводу Ради Лицарів Колумба св. Володимира на якій було обговорено плани діяльності першої Ради «Лицарів Колумба» в УГКЦ. Блаженніший звернув увагу на потребу інкультурації основоположних ідей засновників організації, щоб «пропустити їх через українську душу».

Довідка: 

Лицарі Колумба – всесвітньо-відома католицька організація, започаткована 1882 року римо-католицьким священиком, слугою Божим Майклом МакҐивні як невелика група парафіян в місті Нью-Гейвн, штат Коннектикут, США, які зібралися при римо-католицькій церкві Святої Марії, щоб підтримувати вдів, родини та сиріт цієї парафії. Сьогодні це організація, із штаб-квартирою в Нью-Гейвені, яка зросла майже до двох мільйонів членів в більш ніж 10 країнах світу.

Процес започаткування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий попереднім Главою УГКЦ, Блаженнішим Любомиром (Гузаром), який в серпні 2005 року, під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що відбувалася в Чикаго, США, запросив лицарів прибути в Україну. Ця ініціатива була пізніше підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом і Митрополитом Мечиславом Мокшицьким з боку Римо-Католицької Церкви в Україні. Перша Рада «Лицарів Колумба» в УГКЦ була утворена 20 вересня 2013 при Патріаршому Соборі Воскресіння Христового і носить ім’я св. Володимира. У Львові діє римо-католицька Рада «Лицарів Колумба».

Головним завданням «Лицарів Колумба» – «міцної правої руки Церкви», як її назвав Папа Іван Павло ІІ – цілковито підтримувати Католицьку Церкву в її євангелізаційній місії через пропагування таких чеснот, як милосердя, єдність, братерство та патріотизм, а також підтримка католицьких родинних цінностей.

Зацікавлених в діяльності «Лицарів Колумба» в Україні осіб, просимо писати на електронну скриньку: kofckyiv15800@gmail.com

Департамент інформації УГКЦ