Глава УГКЦ зустрівся з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним послом Іспанії в Україні
  • Птн, 03/11/2017 - 15:33

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом Іспанії в Україні Сільвією Йозефіною Кортес Мартін.

Зустріч відбулася на прохання пані Посол.

Під час зустрічі сторони обговорили багато різних питань, які стосуються суспільних подій в Україні, зокрема громадянського суспільства та його роль у розвитку України.

Сторони погодилися на тому, що громадянське суспільство в Україні є лідером змін у сучасній Україні.

Пані Посол відзначила велику роль Української Греко-Католицької Церкви в суспільних змінах країни. Зокрема зазначила, що роль Української Греко-Католицької Церкви в суспільному житті виходить далеко поза конфесійні межі. За її словами, багато людей прислухаються до УГКЦ, до її позиції щодо суспільного життя, хоча себе конфесійно не ідентифікують з цією Церквою.

Окремо сторони обговорили проблему еміграції.

Глава Церкви зазначив, що більшість емігрує до країн Центральної і Західної Європи і першим їхнім наміром є не стільки емігрувати чи з України, а перш за все це є люди, які виїжджають на заробітки, щоб утримати свою сім’ю в Україні. «Тобто це трудова еміграція. І наша Церкви є чи не єдиною інституцією, яка є таким мостом між українським суспільством і українськими громадами, які тепер виникають у Центральній і Західній Європі», – сказав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав розповів пані Посол про минулорічний конгрес українських мігрантів Центральної і Західної Європи і про пастирську програму служіння для емігрантів. «Нашою пастирською тактикою є інтеграція, але не асиміляція», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Глава Церкви поінформував пані дипломат про різні церковні пастирські програми, які спрямовані на реінтеграцію людей, які повертаються в Україну з заробітків. Також Блаженніший Святослав наголосив на важливості питання соціальних сиріт. Що це є актуальне питання в родинах емігрантів, оскільки хтось з батьків, або й обоє, є на заробітках, а діти ростуть з бабусею, дідусем чи родичами. Відповідно, не мають належної опіки та виховання.


Паломництво Святими місцями