Кардинал Стелла: сатана входить через гаманець
  • Втр, 11/08/2015 - 03:46

Сьогодні, в день літургійного спомину св. Стефана — першого диякона Церкви, преса повниться висловлюваннями ієрархів на тему дияконату. Ось іще одне сильне висловлювання ієрарха про служіння у Церкві.

Префект ватиканської Конгрегації у справах духовенства кардинал Боньяміно Стелла нагадує про потребу відкрити і оточити опікою автентичність сталих дияконів.

Сталі диякони — це не напівсвященики і не «миряни зі столою». Вони мають власну духовність і автентичність, вихідною точкою для якої не є ні пресвітерат, ані апостольство мирян, а тільки сам дияконат. Так формулює свої погляди кардинал Стелла для щорічної зустрічі італійських сталих дияконів, яка закінчилася вчора у Кампобассо.

Кардинал нагадав, що служіння сталого диякона належить до церковної традиції і що воно повернене сучасній Церкві. Тому диякони повинні мати у дієцезіях певні права, не тільки в теорії, але також і на практиці, у конкретному житті місцевих спільнот.

На думку кардинала Стелли, особливу місію дияконів становить харитативна діяльність та розпорядження церковним добром. Він підкреслив, що економічні справи — це дуже делікатна матерія, яка вимагає великої чуйності, оскільки, як він висловився, «диявол завжди входить через гаманець».

Сталим дияконам кардинал радить також узятися за постійне служіння у лікарнях. Натомість він скептично поставився до уділення свячень пресвітерату овдовілим або неодруженим дияконам. Священство і дияконат — два різні покликання, тому такі випадки радше належить до виняткових, сказав глава ватиканського дикастерію.

Джерело: CREDO