Папа до підприємців: інвестуйте у добро, не ховайте гроші в офшорах
  • Срд, 30/06/2021 - 20:58

Звертаючись за посередництвом відеопослання до аргентинської «Християнської асоціації керівників підприємств», Святіший Отець вказав на важливість створювати нові робочі місця, інвестувати у спільне добро та будувати соціальну довіру.

У середу, 30 червня 2021 р., Папа Франциск звернувся у відеопосланні до членів аргентинської «Християнської асоціації керівників підприємств» (з ісп. Asociación cristiana de dirigentes de empresa, ACDE) з нагоди їхньої щорічної зустрічі на тему «На шляху до гуманнішого капіталізму».

Розпочинаючи своє послання, Святіший Отець пригадав про одного з ініціаторів цієї асоціації – аргентинського підприємця Слугу Божого Енріке Ернесто Шоу (1921-1962), декрет про визнання геройського виміру чеснот якого нещодавно був проголошений у Ватикані.

Християнське бачення економіки та суспільства, за словами Святішого Отця, відрізняється від поганського чи ідеологічного бачення і народжується з послання Христа. Він вказав на важливість того, щоб усі – профспілки та підприємці, робітники та менеджери – брали участь у побудові спільноти, економічно та соціально справедливої для всіх. Останніми десятиліттями, як зауважив Папа, економіка занадто зосередилася на фінансах, натомість, потрібно «повернутися до конкретної економіки». А «конкретне» означає виробництво і праця для всіх. «У суспільстві, де існує дуже великий рівень бідності, – підкреслив Святіший Отець, – потрібно запитати себе про те, як розвивається економіка, і чи вона справедлива, чи соціальна, чи просто шукає особисті інтереси».

Наступник святого Петра підкреслив необхідність створювати нові робочі місця, застосовуючи при цьому креативність. Він закликав підприємців не ховати свої гроші в податкових гаванях, а інвестувати їх, бо «інвестувати означає давати життя, творити». Папа закликав також до ясності та прозорості, що допомагає «поступово будувати соціальну довіру».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць