Папа Франциск: Бути дорослим означає бути терпеливим
  • Втр, 18/02/2014 - 09:17

Церква рухається вперед завдяки витривалості Божого люду, який з вірою переносить щоденні випробування. Про це Папа Франциск говорив у проповіді під час Святої Меси в каплиці резиденції «Дім святої Марти» у понеділок, 17 лютого 2014 р., коментуючи уривок з Послання святого Якова: «Уважайте за найвищу радість, мої брати, коли підлягаєте різноманітним випробуваням. Ви знаєте, що іспит вашої віри виробляє витривалість».

Святіший Отець зауважив, що ці слова не є запрошенням до самобичування. У дійсності, терпеливість, перенесення випробувань, «спричиняється до дозрівання нашого життя». Адже той, хто «не пізнав мудрості терпеливості», є капризним, прагне всього відразу, і тому «не зростає, залишаться у дитячих капризах». А іншою спокусою, пов’язаною з відсутністю терпеливості, проповідник назвав поведінку фарисеїв, які постійно вимагали від Ісуса знаку з неба.

«Вони, – зауважив Папа, – переплутали Божий спосіб діяння з способом дії ворожбита. А Бог не діє, як ворожбит, Він має Свій спосіб прямувати вперед – Божу терпеливість. Також Він є терпеливим». Адже щоразу, коли йдемо до Сповіді, то «прославляємо Божу терпеливість», і християнське життя повинно звершуватися під знаком витривалості у слідуванні за Божими заповідями.

Святіший Отець підкреслив, що Божий вибраний народ «багато страждав, був переслідуваний», але завжди з радістю прославляв Божі обітниці. І ми також, під час випробувань, повинні мати цю «терпеливість дорослої людини», яка є терпеливістю Божого люду. «Коли пройдемося парафіями, то знайдемо людей, які страждають, мають багато проблем, якусь хворобу чи дитину-інваліда, але терпеливо прямують крізь життя», – вів далі проповідник, зазначаючи, що ці люди не просять знаку з неба, як фарисеї, але «вміють відчитувати знаки часів».

За словами Наступника святого Петра, саме ці терпеливі люди у наших парафіях та в наших спільнотах, які багато страждають, але не втрачають «усмішки віри», є тими, які «своєю щоденною святістю» спричиняються до поступу Церкви.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va
 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць