Патріарший собор у Києві підсвітили червоним кольором у межах всесвітньої кампанії #RedWeek
  • Пон, 22/11/2021 - 12:04

#RedWeek – кампанія проти переслідування християн і порушення релігійної свободи. У листопаді під час її проведення сотні соборів, церков, пам’ятників і громадських будівель по всьому світу освітили червоним кольором. Це частина міжнародної кампанії для підвищення обізнаності про переслідування християн та важливість релігійної свободи.

Міжнародна католицька організація «Поміч Церкві в потребі» (ACN) у 2015 році розпочала кампанію #RedWeek, яка зараз поширилася на багато країн світу.

Згідно зі звітом «Religious Freedom Worldwide – Report 2021», дві третини населення світу живуть у країнах, де суттєво порушується право на свободу віросповідання. Ці цифри постійно зростають.

Цього року кампанія #RedWeek звертатиме особливу увагу на те, як дівчата та жінки з християнських та інших релігійних меншин страждають від викрадень, примусових шлюбів, примусового навернення та сексуального насильства.

За словами Томаса Гейне-Гельдерна, виконавчого директора ACN, кампанія надсилає «чіткий сигнал солідарності переслідуваним християнам у всьому світі». «Для нас, – продовжує він, – свобода сповідувати свою релігію є одним із наріжних каменів ліберальної демократії. Будь-яка форма дискримінації за релігійною приналежністю повинна бути рішуче відкинута».

Цього року «Червоний тиждень» проходить з 17 по 24 листопада і розпочався в Австрії заходом у соборі Святого Стефана у Відні, а потім продовжився заходами в інших країнах. Довгий список будівель, які уже були чи ще будуть підсвічені червоним кольором, включає собори Монреаля та Торонто в Канаді, базиліку Сакре-Кер-де-Монмартр у Парижі та важливі будівлі в Словаччині. Цього року до цієї ініціативи приєднався також Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві.

Християни всього світу збираються разом, щоб молитися за переслідуваних братів та сестер, обстоювати право на свободу віросповідання та доступу до церкви для тих, хто сам не може цього зробити.

 


Паломництво Святими місцями