Публікації

  • Четвер, Травень 9, 2024 - 18:13

    Може бути важко називати Бога «Отцем», коли наш власний земний батько розчарував нас або, можливо, навіть покинув нас.

    Багатьом із нас важко називати Бога «Татом». Кожного разу, коли ми це робимо, у нашій свідомості може спливати потік земних образів.

    Як би ми не намагалися це заперечувати, наш власний досвід спілкування з татами відіграє вирішальну роль у нашому сприйнятті Бога.

    Люблячі тати

    Якщо у нас є батько, який любить нас і який милосердний до нас, то буде порівняно легко уявити Бога, який є досконалістю цієї любові та милосердя.

  • Четвер, Травень 9, 2024 - 17:50
    Нове наукове дослідження безпрецедентного масштабу дозволило точно датувати знахідки періоду Першого Храму, які були виявлені в Місті Давида, і пролило світло на події, згадані в Біблії. Воно кидає виклик загальноприйнятим уявленням про те, що столиця Юдейського царства була маленьким поселенням в часи правління Давида, переконуючи, що Єрусалим займав величезну територію вже понад 3000 років тому.
  • Четвер, Травень 9, 2024 - 17:09

    Поділіться любов’ю та вдячністю за все, що вона зробила, цієї неділі подаруйте своїй матері сповнене віри спілкування.

    У неділю ми святкуємо та вшановуємо неймовірних жінок у нашому житті через любов і вдячність. Для католиків це не лише квіти та сніданок у ліжко (хоча вони теж чудові!), але й наповнення дня ноткою віри та вдячності.

    Ось п’ять особливо католицьких способів вшанувати мам у цей День матері, які ідеально підійдуть для всієї родини та неодмінно викликатимуть посмішку на їхніх обличчях.

    1 - ПІДІТЬ РАЗОМ НА СЛУЖБУ БОЖУ

  • Понеділок, Травень 6, 2024 - 17:04

    Що говорить Католицька Церква про пожертви на храм? Чи зобов’язаний католик підтримувати Церкву фінансово?

    Жертвування – це важлива частина віри. Канонічне право чітко прописує наш обов’язок допомагати у потребах Церкви. Це частина нашої колективної відповідальності за добробут Церкви, щоб вона мала усе необхідне для богослужінь, для справ апостольства та милосердя, а також для належної підтримки служителів.

    Але що робити у випадку, коли ти не маєш можливості підтримувати фінансово?

  • Субота, Травень 4, 2024 - 16:18

    Дорогі в Христі браття і сестри! У цей світлий день перемоги життя над смертю, добра над злом, правди над неправдою закликаю вас впевнено перебувати у вірі, надії та любові, які нам приносить воскреслий Господь. У радості Воскресіння вітаю наших воїнів-героїв, синів і дочок України, які захищають нас на фронті й готові жертвувати усім з любові до своєї землі та рідного народу. Ми віримо у вашу в Бозі силу, ми цінуємо вашу стійкість перед злом, над яким неминуче здобудемо перемогу.

    ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ
    БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА

  • П'ятниця, Травень 3, 2024 - 12:46

    Церква ввійшла в так зване «Пасхальне Тридення», яке у богослужбовій літургійній традиції починається у Великий Четвер і закінчується Пасхальним Всенішним, тобто Пасхальною Утренею з Літургією свята Воскресіння Господнього.

    Для того, щоб зрозуміти усе таїнство цих подій, важливо заглибитись у богословʼя триденного говіння.

    Великий Четвер

    Вечері Твоєї тайної днесь, Сину Божий

    мене причасника прийми,

  • Четвер, Травень 2, 2024 - 15:05

    “Світлиця велика, вистелена килимами і готова”, – описував євангеліст Марко місце Тайної Вечері. “Коли ж настав вечір, сів він до столу з дванадцятьма учнями”, – свідчив євангеліст Матвій. Ісус заповів: “Щоб ви любили один одного, як я вас полюбив! Ніхто не спроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає”, – записав його слова Іван.

  • Вівторок, Квітень 30, 2024 - 18:48

    У черговому духовному роздумі на власній фейсбук-сторінці владика Степан Меньок, екзарх Донецький, застановляється над наслідками нашого духовного життя, зокрема у період цієї жорстокої та божевільної російської війни проти України. За його словами, однією з її причин є гріх. Тож ми зобов’язані сьогодні вести боротьбу і з власними гріхами.

  • Вівторок, Квітень 30, 2024 - 14:07

    12 духовних порад від владики Венедикта Алексійчука, єпископа Єпархії Святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), для вдалого і плідного завершення Великого посту.

    Сучасній людині найбільше потрібно постити від власного егоїзму. У цей час вона занадто сильно зосереджена на собі, не чує голосу ближнього, зрештою, вже не чує себе. Це заважає їй краще подивитися на себе, на інших і на світ як на створіння Господа;

  • Вівторок, Квітень 30, 2024 - 13:52

    За два роки виповниться 80-та річниця Львівського псевдособору — масштабної спецоперації НКВС і РПЦ з «остаточного вирішення питання» Української Греко-Католицької Церкви. Це була далеко не перша спроба знищення УГКЦ імперської росії — царської, потім радянської. Нинішня путінська росія з її доктриною «священної войни» має на меті знищення України як такої.

  • Субота, Квітень 27, 2024 - 13:31

    У п’ятницю шостого тижня Святої Чотиридесятниці ми завершуємо Великий Піст і крок за крок за кроком наближаємося до одного з найважливішого і найзнаковішого свята у житті кожного християнина — Воскресіння Христового, Пасхи Господньої. Два дні — Лазарева субота, або як її ще називають Воскресіння Лазаря та неділя Входу Господнього Єрусалим — є своєрідним рубежем перед Страсним Тижнем. Про значимість цих двох днів, про їхнє глибинне значення розповів доктор богослов’я отець Іван Гобела.

    Воскресіння Лазаря — символ Господньої солідарності з кожним з нас

  • Субота, Квітень 27, 2024 - 13:26

    Десять років тому під час Святої Меси, яку Папа Франциск очолив на площі Святого Петра, відбулася канонізація Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ. Живучи в історичні часи великих потрясінь, ці два святі Папи стали свідками надії та радості, які приносить зустріч з Ісусом, що супроводжується повним самозреченням у служінні Божому людові.

     

  • П'ятниця, Квітень 26, 2024 - 19:34

    Естетика – одне з модних слів, які ми часто чуємо сьогодні. Сайти соціальних мереж, такі як TikTok, X, Instagram і Pinterest, переповнені публікаціями з хештегом #aesthetics, і багато користувачів, особливо жінки, хочуть зробити естетику стилем життя.

    Що означає бути естетичним?

    «Естетичний» — це слово, яке походить від грецького «aisthetikos», що означає «чуттєве сприйняття».

    Значення, яке, мабуть, найкраще описує популярну тенденцію, було б «про або пов’язане з оцінкою чи сприйняттям краси».

  • П'ятниця, Квітень 26, 2024 - 12:50

    Коли завжди добре написаному і часто помилковому «Нью-Йоркеру» щось не до вподоби, є великі шанси, що це сподобається мені — принцип, який з певними застереженнями спрацьовує у випадку «Dignitas Infinita», «Декларації Дикастерії доктрини віри про людську гідність» від 8 квітня.

  • Середа, Квітень 24, 2024 - 16:39

    Століттями великі католицькі богослови висловлювали різні думки щодо точних деталей повстання пророкованого Антихриста та його зв’язку з відбудовою Єрусалимського храму.

    У попередній статті зазначалось, що Антихрист прийде «у всій силі, ознаках і неправдивих чудесах», так що він зможе переконати багатьох поклонятися йому. Святий Павло описує його так:

  • Середа, Квітень 24, 2024 - 16:30

    На основі біблійних текстів прийнято вважати, що початок кар'єри Антихриста «буде скромним і невідомим». Однак, завдяки його силам спокуси, його влада, завоювання і вплив будуть зростати, поки не призведуть до всесвітнього панування.

    У своїй книзі «Царство Христа і навернення єврейського народу» о. Деніс Фейхі дає огляд того, що є достовірним, ймовірним і невизначеним щодо Антихриста.

    Реальна людська особистість

    Безсумнівно, що Антихрист буде одним чоловіком, однією людською особистістю.

  • Середа, Квітень 24, 2024 - 15:46

    Середина квітня в Харкові спекотна і суха. Особливо це відчутно на площі перед центральним залізничним вокзалом. У Києві війна нагадує про себе сиренами повітряних тривог та звуками роботи ППО. У Харкові, на перший погляд, — теж. Однак за пів дня перебування в місті наївний киянин розуміє, що тривога тут постійно, а гучні «бахи», які час до часу чуєш — не робота ППО, а розриви російських ракет.

  • Вівторок, Квітень 23, 2024 - 18:20

    Св. Юрій, ймовірно, є одним із найвідоміших і найулюбленіших святих християнства, увічнений у відомій легенді про Св. Юрія та змія (дракона) — казці, що має цілком середньовічний характер, у якій хоробрий і відважний лицар вривається та рятує прекрасну принцесу від того, щоб її пожер дракон.

  • Неділя, Квітень 21, 2024 - 15:04
  • Четвер, Квітень 18, 2024 - 11:21

    Українська Греко-Католицька Церква з перших днів жорстокої війни росії проти України стоїть пліч-о-пліч із українським військом та народом. Її самовіддана місія особливо відчутна в часи повномасштабного вторгнення. З метою зберегти для історії багатогранність життя і служіння УГКЦ у ці нелегкі часи, «Живе телебачення» розпочато виробництво документального фільму. Перша частина цього проекту присвячена місії військового капелана. Головним героєм, на чиєму прикладі розкривається цей аспект служіння УГКЦ, став отець Ігор Табака, військовий капелан, священник Харківського екзархату УГКЦ.

Сторінки