У Києві презентували дітям мультфільм про Патріарший собор
  • Втр, 13/08/2013 - 17:27

З нагоди підготовки до посвячення Патріаршого собору Воскресіння Христового духовенство УГКЦ показало дітям мультфільм про історію зародження Української Греко-Католицької Церкви «Духовне намисто».

13 серпня 2013 року у Патріаршому cоборі зібралося близько 35 дітей, які взяли участь у Молебні до рівноапостольного князя Володимира та переглянули християнські мультфільми.

За словами о. Михайла Гарвата, голови Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, тут зібралися діти з київських парафій УГКЦ, однак сам захід проводиться для передачі благословення всім дітям України. «Діти також повинні бути залученими до величного свята посвячення Собору, тому їх зацікавлюють у доступній для них формі – мультфільмами, - каже священнослужитель. - Мультиплікація – добрий наочний матеріал, який можуть використовувати катехити під час катехизації». Із його слів, мультфільм про сім Таїнств було виготовлено в контексті підготовки до 1025-річчя Хрещення Русі та проголошення 2012 року Роком Святих Таїнств.

Серед учасників – діти різного віку. Арсен Зенюк із Києва каже, що християнські мультфільми заохочують більше думати про Бога та сіють зерно добра і правди. «Для мене особливо цікаво було дізнатися, що колись Греко-Католицьку Церкву переслідували, - ділиться враженнями про мультфільм. – Росія змушувала віруючих бути православними, а Польща схиляла до католицизму, але Греко-Католицька Церква залишалася українською і об’єднувала в собі дві розділені Церкви».

Під час презентації фільму діти взяли участь у релігійних забавах та відпочили на трапезі-перекусці.

Нагадаємо, що мультиплікаційний фільм «Духовне намисто» було виготовлено Катехитичною комісією УГКЦ спільно із студією «Арт-дизайн» за сприянням Олега Подвірного. Над мультфільмом працювали: продюсер – Зоряна Занюк, режисер – Сергій Гармаш, консультант –Наталія Сиротич, катехит храму Миколи Доброго УГКЦ (Поділ, м. Київ), сценарист – Тарас Микитчак, режисер монтажу – Сергій Качуровський, художник – Оксана Ємельяненко, звукорежисер – Микола Дзюзя. Це не перша мультиплікація, виготовлена на замовлення Церкви.

Окрім цього, є ще фільми про Крилос та Страдч. На майбутнє планується створити фільм про святі відпустові місця – Унів, Зарваницю та Гошів, а також про Блаженних новомучеників, підкреслив о. Михайло Гарват. «Уже доволі часу пройшло відколи вони проголошенні блаженними, але діти і навіть дорослі не завжди можуть перелічити їх, назвати, хто вони є, - каже отець. -  Це наші попередники, які буквально в ХХ столітті віддали своє життя за віру та Церкву, за Україну».

 

 

 

Департамент інформації УГКЦ