В базиліці Святого Петра розпочалося прощання з Папою-емеритом Бенедиктом XVI
  • Пон, 02/01/2023 - 20:40

У понеділок вранці відбулося перенесення тлінних останків. Церемонію провів Архипресвітер базиліки кардинал Мауро Ґамбетті.

У базиліці Святого Петра у Ватикані розпочалося прощання з Папою-емеритом Бенедиктом XVI, який протягом майже десяти років після свого зречення в лютому 2013 року проживав в усамітненні в монастирі «Mater Ecclesiae» на території Ватикану. Ще задовго до 9:00 довга черга прочан, які прийшли віддати останню шану пастиреві, який останні роки свого життя присвятив молитві за Церкву, вишукувалася перед храмом.

 

Протягом неділі, 1 січня, тіло покійного спочивало в каплиці монастиря. Цього дня попрощатися і помолитися за спочинок його душі до резиденцій в серці ватиканських садів приходили кардинали, члени Римської Курії, ватиканські працівники та чернечі спільноти. В понеділок, 2 січня, о 7:00 тіло перенесено до базиліки Святого Петра. Молитовну процесію очолив кардинал Мауро Ґамбетті, Архипресвітер базиліки.

Базиліка Святого Петра в понеділок буде відчинена від 9:00 до 19:00, а у вівторок і середу - від 7:00 до 19:00. Похорон, який очолить Папа Франциск, буде відслужений на площі Святого Петра в четвер, 5 січня, о 9:30. По завершенні богослужінь труна з тілом покійного буде покладена в крипті базиліки Святого Петра, на тому ж місці, де спочивали мощі святого Івана Павла ІІ до його беатифікації.

 

Серед перших, хто у понеділок прийшов віддати шану, були Президент і Прем’єр-міністр Італії.


Паломництво Святими місцями