В Івано-Франківську вшанували пам'ять загиблих чорнобильців
  • Срд, 26/04/2017 - 22:21

Сьогодні, 26 квітня, у роковини вибуху на Чорнобилі біля пам’ятника «І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття" відбулося віче-реквієм та панахида за жертвами катастрофи.

Вшанувати пам'ять полеглих ліквідаторів прийшли їхні побратими, родичі, представники міської та обласної влади, духовенство всіх конфесій та небайдужі франківці, інформує Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ з посиланням на Бліц-Інфо.

Віче розпочалося з виконання гімну. Опісля священники відслужили поминальну панахиду за жертвами Чорнобиля та освятили пам’ятник.

"Наш обов’язок шанувати і пам’ятати ліквідаторів, які зробили великий подвиг та не дали цій заразі поширитись Україною”, - зауважив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

На завершення заходу до пам’ятника «І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття» чиновники та представники влади поклали квіти.

Ліквідатор та евакуйований Мирон Попадюк пригадує, що коли трапився вибух саме працював у другій зміні на п'ятому енергоблоці. 

"Нам зразу розповідали що все добре, але вже зранку побачили як пожежні машини мили асфальт. У неділю сказали сидіти вдома, нікуди не виходити, адже буде евакуація. Речі нам казали не брати з собою ніякі, мовляв це тільки на три дні", - розповідає чоловік.

Він зауважує, що після евакуації, повернувся у зону добровольцем-ліквідатором, адже у нього там залишилися друзі.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць