В «український Єрусалим» на Яворівщині можуть припинитися Хресні дороги
  • Нед, 17/05/2020 - 16:00

У селі Страдч на Яворівщині, яке називають «українським Єрусалимом»,  вирубали дерева на лісовій трасі та насипали нову дорогу. Священники місцевої парафії Успення Пресвятої Богородиці дізналися, що там ведеться будівництво об’їзної дороги для доїзду та обслуговування кар’єру Великопільського родовища пісків. Вона буде проходити через річку Верещицю та дамби озер, які знаходяться поруч із Страдецькою Горою. Її планують з’єднати із автомобільним шляхом Т 14-25 в підніжжі Святої Гори, де проходить Хресна дорога.

Таке будівництво буде заважати Хресним дорогам, які проводять уже багато років поспіль, непокояться паломники та священники зі Страдчу.

«Під час Великого Посту, коли був запроваджений карантин, у лісі, біля Страдецької гори, щоденно чулися роботи бензопил та важкої техніки. Вияснилося, що там вирубали ліс, на 2,5 кілометри дороги засипали щебенем. Ми намагалися пояснити, що це найгірше місце для такого будівництва, адже не можна перешкоджати людям відвідувати святі місця. Та нас не почули, тому ми змушені це винести на всезагальне обговорення», – розповідає LMN отець Іван Колтун з парафії Успення Пресвятої Богородиці у Страдчі.

Будівництво дороги розпочало ТзОВ «Керамбуд», де кінцевими бенефіціарними власниками є Богдан Козак та Сергій Медведчук, рідні брати депутатів Верховної Ради України від ОПЗЖ Тараса Козака та Віктора Медведчука. Жодних дозволів на це будівництва від ЛОДА не було, стверджують у парафії.

«Щороку до Страдчу приходять сотні тисяч паломників з душевними та фізичними проблемами. Люди тут знаходять спокій, гармонію, залишають недуги. Але постійно нечистий намагається їм завадити. У радянські часи засипали Страдецьку печеру, людей розганяли. На початку незалежності України на цьому місці ставили заправки, мешканцям ділянки роздавали. Бували, що вандали на шляху Хресної дороги фігури зрізали. Але ми з Божою допомогою усе це пережили. І тепер надіємося, що зможемо відстояти святе місце, – додає отець Іван. – Бо ж тільки подумати, на яку небезпеку будуть наражатися прочани, які часто йдуть з малими дітьми, коли дорогою гасатиме велика техніка з піском із кар’єру. На Горі живуть унікальні птахи та тварини, тому сюди привозять дітей на екскурсії. Вони зупиняються у місці, де планується з’єднання кар’єрного доїзду із автошляхом Т 14-25. Ми втратимо ці екскурсії. Та й через велике запилення, загазованість повітря та забруднення навколишнього середовища ми можемо втратити й проходження Хресної дороги. А чи в такому випадку відбудеться Всеукраїнська проща, яка проходить 26 червня, в річницю мученицької смерті блаженних священномученика Миколи Конрада та мученика Володимира Прийми?»

У Страдчі наголошують, що ділянка, де ведуться роботи, входить до складу транскордонного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя»,  створеного 19 червня торік  на 31-й сесії Міжнародній координаційній раді Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».

Комунікат о. Івана Колтуна, пароха парафії Успення пресвятої Богородиці с.Страдч відносно ситуації, яка склалася навколо Страдецької Гори


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць