Апостольський Престіл

 • П'ятниця, Жовтень 22, 2021 - 10:48

  Апостольська пенітенціарія представляє для дослідників новий фонд документів, так званий «Архів богослова», що висвітлює консультативну діяльність офіційного богослова цього трибуналу Апостольської Столиці, компетентного у справах, які стосуються сповіді та сумління.

 • Середа, Жовтень 13, 2021 - 14:24

  Папа Франциск дав добро на оприлюднення декрету Конгрегації у справах визнання святих про чудесне зцілення, отримане через заступництво Івана Павла I, Папи, який залишився в серцях людей

   

  У середу, 13 жовтня 2021 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції кардинала Марчелло Семераро, затвердивши для оприлюднення декрет очолюваної ним Конгрегації в справах визнання святих, що визнає чудесне зцілення, отримане за заступництвом Папи Івана Павла I.

 • Понеділок, Жовтень 4, 2021 - 16:58

  Кардинал Майкл Черні  один з найближчих співробітників папи Франциска. 

  У Ватикані він відповідає за церковну політику щодо мігрантів та біженців. А вся установа, де працює кардинал, опікується довкіллям, боротьбою з торгівлею людьми, пандемією. 

  Всі ці теми стали актуальними для Ватикану після обрання на Святий Престол єзуїта з Аргентини. Кардинал Черні теж єзуїт. 

 • Понеділок, Жовтень 4, 2021 - 13:59

  Троє швейцарських гвардійців за власним бажанням покинули службу через запроваджену у Ватикані обов’язкову вакцинацію. Ще троє їхніх товаришів тимчасово відсторонені від служби у зв’язку з тим, що поки що не зробили щеплень.

  Про це повідомляє Політична Теологія з посиланням на National Catholic Register.

  Лейтенант Урс Брейтенмозер (Breitenmoser), речник Швейцарської гвардії, підтвердив інформацію про відставку у неділю, заявивши, що це відбулося «на добровільних засадах».

 • Середа, Вересень 29, 2021 - 09:56

  Римська Курія на повній швидкості долучається до світового санітарного режиму. Починаючи від 1 жовтня, особа, котра не має «зеленого паспорту», не зможе прийти на роботу, її відсутність буде визнана невиправданою, і в результаті – вона не отримає зарплату. Однак, соціальні виплати продовжуватимуть виплачувати.

 • Середа, Вересень 22, 2021 - 20:53

  Не стільки поглибленням тієї чи іншої теми, але навчанням бути Церквою бачить майбутній Синод Єпископів Папа Франциск, про що він сказав членам Ради Кардиналів, які зустрілися в онлайн-режимі.

  Прес-служба Святого Престолу повідомила про те, що 21 вересня 2021 року від 16:00 до 18:00 в он-лайн режимі відбувалося чергове засідання Ради Кардиналів, дорадчого органу, створеного Святішим Отцем на початку свого понтифікату, до якого увійшли кардинали, які представляють різні континенти, покликані допомагати в управлінні Церквою та проведенні реформ.

 • Вівторок, Вересень 21, 2021 - 13:18

  Під час першого дня учасники міжнародної конференції, присвяченої захисту неповнолітніх та уразливих дорослих від сексуального насильства в Церкві у країнах центральної та східної Європи, наголосили на необхідності визнавати помилки, уважно вислуховувати потерпілих та просити у них прощення.

 • Понеділок, Вересень 20, 2021 - 17:04

  Щоб увійти на територію Ватикану, від 1 жовтня потрібен документ, який підтверджує щеплення, нещодавнє одужання від Covid-19 або ж негативний результат тесту. Винятком є участь у богослужіннях.

 • П'ятниця, Липень 9, 2021 - 11:21

  Люксембурзький кардинал Жан-Клод Оллеріш очолить працю над Кінцевим документом ватиканського синоду про синодальність.

  У четвер, 8 липня 2021 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Головним Доповідачем XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів кардинала Жана-Клода Оллеріша, Архиєпископа Люксембургу.

 • Понеділок, Липень 5, 2021 - 11:56
  Продовжуючи знайомство із дикастеріями Римської Курії, сьогодні пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Префектом Дикастерії в справах мирян, сім’ї та життя кардиналом Кевіном Джозефом Фарреллом, який поділився своїми думками про життя, діяльність і розвиток очолюваної ним ватиканської інституції.
 • Четвер, Липень 1, 2021 - 17:45
  У Ватикані розпочалася зустріч Папи Франциска з провідниками християнських конфесій Країни кедрів.

  «Господь Бог має задуми миру. Разом задля Лівану». Під таким гаслом у Ватикані в четвер, 1 липня 2021 р., відбувається зустріч молитви та нарад, присвячена збереженню миру й подоланню економічної та політичної кризи в Лівані, на яку Папа Франциск запросив провідників християнських конфесій цієї країни.

 • Понеділок, Червень 28, 2021 - 18:34

  Візит кардинала пов'язаний зі звинуваченнями на адресу кардинала Станіслава  Дзівіша.

  26 червня завершився візит до Польщі Архиєпископа-емерита Генуї кардинала Анджело Баньяско. Апостольська нунціатура повідомила, що єрарх перебував у Польщі за розпорядженням Святішого Престолу для розслідування деяких фактів, що стосуються дій кардинала Станіслава Дзівіша під час керування Краківською архиєпархією (2005-2016).

 • Субота, Червень 26, 2021 - 13:08

  Наступної неділі, що передує урочистості святих Петра і Павла, вірних Католицької Церкви запрошують взяти участь у традиційній збірці «Петрів гріш», кошти з якої використовуються на діла милосердя Папи та його служіння Вселенській Церкві. В інтерв’ю для ватиканських ЗМІ Префект Секретаріату з економічних питань Святого Престолу наголошує на важливості прозорості у використанні цих коштів.

 • Четвер, Червень 24, 2021 - 17:36
  Звертаючись до учасників пленарної асамблеї Ради організацій, які допомагають Східним Церквам (ROACO), Святіший Отець вказав на важливість їхніх проектів, закликаючи вірних і надалі виражати конкретну солідарність з цими Церквами та місцевим населенням.
   
 • Середа, Червень 23, 2021 - 19:35

  Папа Франциск поповнив багато посад у Найвищому Трибуналі Апостольської Сигнатури. Як оголосили 22 червня у Ватикані, новими членами стали кардинали: Джозеф Вільям Тобін (Ньюарк), Джеймс Майкл Гарві з базиліки св. Павла за мурами, Герхард Людвіг Мюллер, колишній префект Конгрегації доктрини віри, та Маріо Грех, генеральний секретар Синоду єпископів. Час їхньої каденції становить п’ять років.

 • Вівторок, Червень 22, 2021 - 13:08

  Потреби місцевих християн доброчинцям представлять ієрархи та Папські представники, які служать у відповідних регіонах.

 • П'ятниця, Жовтень 2, 2020 - 10:47
  «Вірні мають право знати, як ми витрачаємо кошти», – зазначив Префект Секретаріату з економічних питань, представляючи підсумковий економічний звіт Святого Престолу за 2019 рік.

  Надходження – 307, видатки – 318, дефіцит – 11 мільйонів євро: у Ватикані представлено підсумковий фінансовий звіт Римської Курії. В інтерв’ю для Редакційного Директора Дикастерії в справах комунікації Андреа Торніеллі о. Хуан Антоніо Ґерреро, ТІ, Префект Секретаріату з економічних питань Святого Престолу, пояснив, чому він називає цей звіт «звітом місії».

 • П'ятниця, Жовтень 2, 2020 - 10:31

  Трибунал Ватикану готує процес у справі кардинала Анджело Беччу та п’ятьох його найближчих соратників, а також колишнього директора Управління фінансової інформації (AFI) за звинуваченнями у зловживаннях, пов’язаних з інвестиціями в Лондоні кілька років тому. Про це повідомили ватиканські джерела, наголошуючи на важливості дотримання принципу презумпції невинуватості.

 • П'ятниця, Жовтень 2, 2020 - 10:14

  У четвер, 1 жовтня 2020 р., у Ватикані відбулася зустріч між Державним Секретарем США Майком Помпео та Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводив архиєпископ Пол Річар Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків з державами.

 • Четвер, Вересень 3, 2020 - 17:35

  Святіший Отець надіслав телеграму співчуття на ім’я наступника покійного на Утрехтській архиєпископській катедрі.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць