Новини

 • 28 Березень 2023 (15:02)

  Під час симпозіуму, що відбувся минулих вихідних у цистерціанському абатстві Гайлігенкройц, що налічує 890-років, в Австрії, у місці, де Бенедикт XVI почувався як вдома і яке навіть у важкі часи сприймав як “промінь надії” та “точку опори”, його багаторічний секретар Архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн окреслив теологічну спадщину Йозефа Ратцінґера як “сучасне свідчення”.

   

 • 28 Березень 2023 (14:19)

  Релігійні спільноти обурені законопроєктом № 9103, який пропонує прирівняти реєстровані партнерства до шлюбу, називаючи їх “сімейним союзом” змінюючи чинні норми Сімейного кодексу України. 

   

  З цього приводу Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до Голови Верховної Ради, заперечуючи проти чергової спроби легалізації в Україні так званих “одностатевих шлюбів” під виглядом реєстрованих партнерств. 

 • 28 Березень 2023 (12:07)

  Вже понад рік нацгвардійці, які стояли на захисті Чорнобильської АЕС, перебувають у російському полоні. Від початку повномасштабної війни доля захисників залишається невідомою. Глава УГКЦ просить вірян молитися за їхнє звільнення.

   

  Наприкінці березня 2022 року окупанти залишили Чорнобильську АЕС і забрали зі собою 167 полонених українських військових, які її охороняли. Відтоді минув рік — понад 9408 годин пекла, нестерпних знущань та виснаження в застінках російських катівень. Понад рік невідомості для їхніх родин.

   

 • 28 Березень 2023 (12:03)

  «Ми іноді шукаємо легкого "рецепту", натомість Ісус починає з питання, яке запрошує нас зазирнути всередину себе, щоб звірити причини нашої подорожі», – наголосив Папа Франциск, звертаючись до духовенства та семінаристів Калабрії, які прибули до Ватикану на аудієнцію з Наступником святого Петра.

   

  «Калабрія очікує від вас, щоб все чинилося в милосерді, єдності та братерстві», – підкреслив Святіший Отець, приймаючи у понеділок, 27 березня 2023 р., єпископів, настоятелів, форматорів та семінаристів південоіталійського регіону Калабрії.

 • 28 Березень 2023 (12:01)

  За цих 12 років я відчув, що Главою Церкви є Бог, Ісус Христос, а я — лише Його руки, вуста чи обличчя, що діють в Його імені. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказав Блаженніший Святослав з нагоди 12-ї річниці своєї інтронізації.

   

 • 28 Березень 2023 (09:57)

  Батькам, діти яких відвідують садочок, розіслали документ для підпису, в якому батьки підтверджують, що не сповідують жодну віру, не беруть участь у релігійних практиках та не поширюють чи пропагують віру в якому-небудь місці.
  Таким чином китайська провінція змушує батьків офіційно відмовитись від своєї віри. 

 • 28 Березень 2023 (09:52)

  “Стати мамою – не можна бути ще більше жінкою”, “Завдяки любові тати стають героями” та “Кожне життя — це подарунок!” – під такими гаслами 25 березня у Мюнхені майже 4 000 противників абортів вийшли на “Марш за життя”. Про це повідомляє ekai.pl.

   

  Марш охороняли 370 поліцейських, які, зокрема, перешкодили блокуванню його учасників та іншим діям, метою яких було зірвати акцію. За даними поліції, мюнхенський “Альянс за сексуальну свободу” організував контрдемонстрацію, в якій взяли участь близько 100 осіб.

   

 • 27 Березень 2023 (17:44)

  Сьогодні виповнюється дванадцять років з того дня, як обраний Виборчим Синодом Єпископів УГКЦ і потверджений Вселенським Архиєреєм Венедиктом XVI новий Отець і Глава УГКЦ, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Блаженніший Святослав зійшов на престол.

   

 • 27 Березень 2023 (17:35)

  Уганда, країна з християнською більшістю, проголосувала за посилення підтримки біблійного розуміння подружжя та статевості, прийнявши закон, який надалі криміналізує содомію та іншу невпорядковану поведінку. Про це повідомляє LifeSiteNews.

   

  Раніше цього місяця президент Йовері Мусевені закликав парламент підтримати “закон проти гомосексуалізму”, додаючи, що Захід, який сприяє ЛГБТ, повинен “припинити марнувати час людства, накидаючи нам свої соціальні практики”.

   

 • 27 Березень 2023 (14:01)

  Приймаючи науковців, інженерів, богословів і філософів, які обговорюють етичний вимір технологічного розвитку, Папа Франциск наголосив на тому, що технології повинні зосереджуватися на людині, а підґрунтям поступу повинна бути пошана до людської гідності.

   

 • 27 Березень 2023 (13:55)

  Приймаючи паломників із півночі Італії, Папа Франциск поділися кількома думками про важливість парафії в житті Церкви та про завдання парафіяльної спільноти.

   

 • 27 Березень 2023 (09:10)

  Системи на основі штучного інтелекту «не можуть думати, відчувати, вирішувати чи брати відповідальність за свої дії, оскільки їм бракує морального імпульсу». Тому ніколи не можна дозволити їм використовувати зброю, від імені Святого Престолу наголосила Франческа Ді Джованні, заступник секретаря з питань взаємин із державами Державного Секретаріату Ватикану під час конференції в Гаазі на тему відповідальності штучного інтелекту в армії. Про це пише Vatican News.

   

 • 27 Березень 2023 (09:01)

  Весь український народ сколихнули кадри розстрілу нашого солдата російськими вбивцями, який вигукнув перед обличчям смерті: «Слава Україні!». Бачимо, що сьогодні ключем незламності є вірність нашому покликанню. Лише та сила, яка здійснюється через глибокий стосунок із Богом, робить нас стійкими, лише така свідомість здатна привести нас до перемоги. Тому так важливо всім нам під час цієї війни постити і молитися, щоб Господь Бог скріпив нашу віру. Ми знаємо, що Він є вірний! Нехай Його вірність допоможе бути віруючими нам.

 • 27 Березень 2023 (08:58)

  Голосуванням переважною більшістю голосів у Палаті Громад британці запровадили т. зв. “безпечні зони доступу” до об’єктів, де здійснюються аборти, в Англії та Уельсі. Особам, яких підозрюватимуть у молитві, загрожує штраф або судовий процес. Заборона діє в радіусі 150 метрів від закладу. Про це повідомляє ekai.pl.

 • 27 Березень 2023 (08:51)

  Відповідно до офіційних даних, понад 16 тисяч дітей росіяни викрали, насильно забрали з їхніх родин, стверджуючи, що батьки від них відмовилися.

   

  Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму зверненні в 58-й тиждень повномасштабної війни, яку російський агресор приніс на нашу мирну землю.

 • 26 Березень 2023 (21:41)

  Коли життя здається запечатаним гробом, Ісус закликає відкотити камінь. Про це нагадав Папа Франциск, зустрічаючись із паломниками в останню неділю березня.

   

 • 26 Березень 2023 (19:56)
  Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск наголосив на важливості навернення сердець як дороги до миру, закликаючи молитися за український народ, а також за постраждалих від стихійних лих у Сирії, Туреччині та США. о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан «Дорогі браття й сестри, вчора, в урочистість Благовіщення, ми поновили посвяту Непорочному Серцю Марії, маючи впевненість у тому, що лише навернення сердець може відкрити дорогу, що веде до миру. Не переставаймо молитися за багатостраждальний укр

  Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск наголосив на важливості навернення сердець як дороги до миру, закликаючи молитися за український народ, а також за постраждалих від стихійних лих у Сирії, Туреччині та США.

   

 • 26 Березень 2023 (10:53)

  У суботу, 25 березня, у межах щорічної молитовної ініціативи Ради єпископських конференцій Європи (ССЕЕ), Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві очолив Божественну Літургію за жертв жорстокої війни і мир в Україні. Цього дня у цьому молитовному наміренні єднаються і єпископи Української Греко-Католицької Церкви у своїх катедральних храмах.

   

 • 26 Березень 2023 (10:39)

  Після майже чотирьох років випробувального періоду опублікована оновлена версія правил запобігання та протидії сексуальному насильству щодо неповнолітніх і вразливих дорослих.

   

 • 26 Березень 2023 (10:16)

  Минає половина часу Великого посту. Цієї неділі Церква поставила перед нашими очима хрест як особливий символ і пригадування про страждання та мученицьку смерть Ісуса за наші гріхи. У світлі хреста ще чіткіше бачимо наш гріх і його наслідки. Євангеліє Хрестопоклонної неділі нам в особливий спосіб нагадує про покликання християнина, подає немов цілу програму життя, кажучи: «Коли хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме свій хрест і йде за мною» (Мр. 8, 34).

   

Сторінки

Паломництво Святими місцями