Новини

 • 5 Жовтень 2022 (20:26)

  Єпископ Луїс Арґуелло з Вальядоліда, Іспанія, у своїй проповіді наголосив на символічному значенні релігійного одягу та сутан священнослужителів. Він також закликав духовенство своєї країни не відкладати це вбрання подалі до шаф, як це зараз часто буває, а знову з’являтися у ньому на вулицях, бо це символ відданості та вірності Богові.

 • 5 Жовтень 2022 (12:47)
  Пізнання себе самих як елемент «хорошого» розпізнавання було в центрі уваги чергової середової катехизи Папи Франциска.
 • 5 Жовтень 2022 (12:45)

  Кафедра богослов’я УКУ, Інститут екуменічних студій УКУ та БО Фундація “Андрей” запрошують на четвертий із серії відкритих семінарів «Андрей Шептицький: служіння та сучасність» – «Пастирська спадщина митрополита Андрея Шептицького: відповідь на виклики війни». Проєкт реалізується в рамках наукового замовлення УКУ.

  Доповідач – Михайло Перун, керівник Фундації “Андрей”, доцент кафедри богослов’я УКУ.
  Дискутант – Віктор Жуковський, завідувач кафедри богослов’я УКУ.

 • 5 Жовтень 2022 (12:15)

  Німецький кардинал Герхард Мюллер, колишній префект Конгрегації доктрини віри, попереджає про небезпеку, що може призвести до «колективного суїциду» людства.

  «Християнство поширює цивілізацію життя і ставить виклик культурі антропологічного нігілізму, який може завершитись колективним самогубством людства. Атеїзм – це нігілізм. Його плодом є смерть», - говорив кардинал під час виступу на Всесвітньому конгресі сімей, що відбувався минулими вихідними у Мексиці.

 • 5 Жовтень 2022 (11:26)

  Річниця, пов’язана з особою, що заснувала перші катакомби, стане нагодою замислитися над тим, як віра у воскресіння формувала бачення перших християнських спільнот.

  Вже вп’яте Папська комісія сакральної археології організовує відзначення Дня катакомб. З нагоди 1800-річчя від дня смерті Папи Каліста його тема буде: «Святий Каліст і винайдення катакомб». V День катакомб відзначатиметься 15 та 16 жовтня 2022 року.

 • 5 Жовтень 2022 (11:23)

  Двічі під час загальної аудієнції в першу середу жовтня Папа Франциск звернувся із закликом пам’ятати про багатостраждальну Україну та молитися за мир.

  «І не забуваймо молитися за багатостраждальну Україну, постійно випрошуючи в Бога дару миру», – сказав Папа Франциск, перед тим, як проказуванням молитви «Отче наш» та своїм благословенням завершити загальну аудієнцію в середу, 5 жовтня 2022 року.

 • 5 Жовтень 2022 (11:16)

  У вівторок, 4 жовтня, в соборі Святої Софії в Києві Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук вручив високі нагороди капеланам, які своєю працею і жертовністю засвідчили любов до України. Серед нагороджених — священники Української Греко-Католицької Церкви.

 • 4 Жовтень 2022 (20:58)

  Папа Римський Франциск заявив, що сприяв найбільшому з початку повномасштабної війни обміну військовополонених між Росією та Україною.

  Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на La Civiltà Cattolica, про це Франциск розповів під час зустрічі з єзуїтами в Казахстані ще 15 вересня, але подробиці тієї розмови стали відомі лише зараз.

 • 4 Жовтень 2022 (18:14)

  Хоч би як хтось хотів зупинити сонце, яке встає над землею, він цього ніколи не зможе зробити. Так само і перемога України неминуча. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 223-й день великої святотатської кривавої війни росії проти України.

  Він відзначив, що цієї ночі ворог знову вдарив по центру Харкова. Загинули люди, зокрема жінки і діти. Також учора на Харківщині росіяни навмисно розстріляли лікарню. Загинув лікар-анестезіолог, тяжко поранені медсестри, медичний персонал лікарні…

 • 4 Жовтень 2022 (18:12)

  Напередодні Всесвітнього дня вчителів Віцедиректорка Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури поділилася в інтерв’ю для ватиканських медіа думками про роль школи у сприяння цілісному людському розвиткові, зокрема, на теренах, зранених війною.

 • 4 Жовтень 2022 (18:11)

  67 католицьких єпископів у Німеччині не змогли вирішити суперечку щодо питання сексуальної моралі. “Ми погоджуємося, що в нас є розбіжності”, — сказав єпископ Ґеорґ Бетцінґ, очільник Єпископської конференції Німеччини, у четвер наприкінці осіннього пленарного засідання у Фульді. Він зазначив, що розбіжності “допустимі без розпаду нас як спільноти”.

 • 4 Жовтень 2022 (12:52)

  Цими днями в Римі відбулася зустріч католицьких організацій, які згуртовані в мережі, що координує гуманітарну допомогу Україні. На порядку денному, серед іншого, було приготування до зими.

 • 4 Жовтень 2022 (12:51)

  У посланні, присвяченому морському душпастирству, Святіший Отець торкнувся питання несправедливих умов праці працівників моря, а також плодів організації Stella Maris.

  З нагоди XXV Всесвітнього конгресу Асоціації морського апостоляту Stella Maris (Зірка моря), що від 2 до 5 жовтня 2022 р. відбувається в шотландському місті Ґлазґо, Папа Франциск звернувся до учасників цього заходу через послання. Святіший Отець відзначив турботу капеланів та волонтерів асоціації, запевнюючи всіх працівників, які трудяться на морі, у своїй молитві та близькості.

 • 4 Жовтень 2022 (12:13)

  15 жовтня в Далласі пройде симпозіум, присвячений останньому правителю Австро-Угорської імперії, а відтак останньому королю Галичини і Володимирії – блаженному Карлу І.

  Карл Габсбург зійшов на престол в розпал Першої світової війни і в умовах кризи імперії – наприкінці 1916 року. Падіння імперії і самого монархічного устрою Карл пережив, не тримаючись за особисту владу, але лишаючись вірним традиційним християнсько-монархічним принципам.

 • 3 Жовтень 2022 (21:31)

  За Церкву, відкриту для всіх, закликає молитися Папа Франциск протягом місяця жовтня, прямуючи до синодального зібрання, яке відбудеться у Ватикані рівно через рік.

  У той час, як завершився перший етап синодального процесу в Католицькій Церкві, присвяченого саме темі синодальності, на цьому зосереджене молитовне намірення, яке Святіший Отець Франциск пропонує для Всесвітньої мережі молитви Папи, яка є продовжувачем товариства «Апостольство молитви».

 • 3 Жовтень 2022 (21:26)

  Маючи нагоду відвідувати наших поранених воїнів, просто дивуєшся силі духу, яку вони у собі несуть. У їхніх очах бачимо волю нашого народу відстояти свободу на своїй землі. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 222-й день війни росії проти України.

 • 3 Жовтень 2022 (21:22)

  В Україну із першим візитом прибув верховний капелан Лицарів Колумба ― Архиєпископ Балтіморський Вільям Едвард Лорі. Під час відвідин Львова Архиєпископ зустрівся з Митрополитом Ігорем.

 • 3 Жовтень 2022 (21:12)

  О. Фіделіс Мосцінські є американською іконою боротьби за права ненароджених дітей. Безкомпромісного священника в наручниках відвезли до арешту після того, як ФБР звинуватило його у проведенні маніфестації поруч із «клінікою» «Planned Parenthood».

  Минулої п’ятниці о. Мосцінські звільнили після 90 днів позбавлення волі за про-лайф діяльність біля абортативної клініки. Того ж дня біля його дверей з’явились представники ФБР, щоб знову арештувати.

 • 3 Жовтень 2022 (16:34)

  Деколи ми можемо жалітися: «Я є недосвідчений. Я не маю досвіду молитви. Треба часу, щоб навчитися молитви, набратися досвіду, ще якусь книжку гарну почитати, трохи років прожити». 

  Це – неправда. Усі бачили малих дітей, наприклад, віком до року. Мала дитина до року ще не говорить. Але, коли вона чогось потребує, то для неї не проблема, що вона тільки кричить, бо мама звертає увагу, дитина різними знаками показує мамі, чого саме вона потребує. І мама завжди розуміє ту дитячу мову, правда. Розуміє, чого її дитина потребує. 

 • 3 Жовтень 2022 (16:28)

  Традиційний Чоловічий Розарій у Варшаві у першу суботу місяця.

  Католицькі чоловіки молилися за Польщу та Україну.
  Серед них і наші польські миротворці- Лицарі Святого Йоана Павла ІІ, інформує Християнська служба порятунку.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць