Новини

 • 10 Липень 2021 (22:04)

  З’явилася перша за понад три роки перевірена новина про викрадену джихадистами в Малі місіонерку. Сестра Глорія Сесілія Нарваез жива і, як вона повідомляє, перебуває в руках тієї ж ісламської групи, яка ув'язнила італійського місіонера о. П’єралуджі Маккаллі. 

  “Я вірю, що Бог допоможе мені повернути свою свободу”, – пише колумбійська місіонерка у листі до свого брата.

 • 10 Липень 2021 (14:32)

  У США регулярно зростає кількість актів вандалізму щодо католицьких місць культу. Ситуація настільки серйозна, що єпископат включив цю тему у відзначання щорічного тижня релігійної свободи.

  За церковними даними, з травня минулого року відбулося 75 актів агресії. У кожному другому випадку це було знищення фігури святого, а в кожному шостому – підпал.

 • 10 Липень 2021 (14:28)

  Унаслідок коронавірусної кризи в Європі та США значно знизилася народжуваність. На нашому континенті найбільше закритими на дітей стали іспанці, проте це повсюдне явище.

  Фонд народонаселення ООН (UNFPA) пояснює, що це результат соціальної невизначеності у поєднанні з легким доступом до контрацепції.

 • 9 Липень 2021 (19:37)

  У Великобританії не прийняли жодних поправок до закону, які б легалізували аборти за бажанням аж до народження дитини. Депутати отримали величезну кількість електронних листів від виборців, які відгукнулись на заклик pro-life організації, висловивши свій спротив щодо цього питання.

  Опитування громадської думки вказують, що лише 1% британців підтримує можливість вбивства дитини аж до її народження.

 • 9 Липень 2021 (17:07)

  Північна та центральна Нігерія нині є місцем одного з найкривавіших переслідувань християн у світі. Бойовиків "Ісламської Держави" та Боко Харам, що діють у цій місцевості, різнить багато що, проте об'єднує їх одне – ненависть до послідовників Христа та бажання повністю їх знищити. У зв'язку з цим Архиєпископ Альфред Мартінс, митрополит Лагоса, закликав владу ввести надзвичайний стан на всій території країни.

 • 9 Липень 2021 (16:59)

  Святіший Отець, хоч і перебуває в лікарні, але вже почав працювати, а також відслужив Святу Месу. В неділю молитва «Ангел Господній» транслюватиметься з лікарні.

 • 9 Липень 2021 (12:10)

  Дідахе чітко говорить, що кожен, хто бажає приступити до Святого Причастя, повинен спочатку приступити до таїнства Покаяння.

  Святкування Святої Літургії розпочалося після встановлення таїнства Євхаристії на Тайній Вечері. Й завдяки першим учням Ісуса, воно поширилося по цілому світу. Згадку про це «ламання хліба» можна знайти у різних новозавітних листах, а також у стародавньому документі, який має назву Дідахе.

 • 9 Липень 2021 (12:01)

  Депутат хорватського парламенту з партії «Most» Нікола Грмоя (Grmoja) заявив, що готує законопроект щодо захисту неповнолітніх від ЛГБТ-пропаганди.

  Як повідомляють Remix News, анонсований проект закону повинен мати комплексний характер: захищати дітей і від безпосередніх зазіхань педофілів, і від ранньої сексуалізації та ЛГБТ-пропаганди.

 • 9 Липень 2021 (11:21)

  Люксембурзький кардинал Жан-Клод Оллеріш очолить працю над Кінцевим документом ватиканського синоду про синодальність.

  У четвер, 8 липня 2021 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Головним Доповідачем XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів кардинала Жана-Клода Оллеріша, Архиєпископа Люксембургу.

 • 9 Липень 2021 (11:19)

  У телеграмі, надісланій через Державного Секретаря Святого Престолу, Папа Франциск висловив співчуття з приводу вбивства Президента Гаїті Жовенеля Моїза і засудив усі форми насильства.

   

 • 9 Липень 2021 (11:17)

  До руху, який був перед пандемією, ще далеко, але перші групи іноземних паломників повільно починають повертатися до Святої Землі. Кожен, хто прибуває до Ізраїлю, проходить обов’язкове тестування на коронавірус, а в церквах знову треба носити маски.

  «Потребуємо паломників, тому що після дуже важких 16 місяців вони означають роботу і повернення до звичного життя для сімей, які живуть з туризму», – говорить латинський патріарх Єрусалиму, Архиєпископ П'єрбаттіста Піццабалла. 

 • 8 Липень 2021 (22:55)

  Реліквію віком близько 1800 років викрали з церкви у місті Бле, Франція. Йдеться про мощі св. Романа, аскета, який був місіонером у селі Бле. Про нього згадував Григорій Турський, а чин похорону здійснив св. Мартин.

   

  Паломники, прямуючи до Компостели, зупинялись у базиліці св. Романа в Бле. Особливо його вшановували мореплавці. Пам’ять святого відзначається 24 листопада.

   

  Викрадення мощей св. Романа викликало шок і гнів. О. Жан-Лоран Мартін помітив викрадення у вівторок 6 липня, але інцидент, можливо, стався кількома днями раніше.

   

 • 8 Липень 2021 (22:53)

  29 червня уряд Ірландії опублікував повідомлення, що не рекомендує організовувати в липні шлюби, перші Причастя, хрещення та миропомазання. Обґрунтуванням є дельта-варіант SARS-CoV-2.

   

  Рішення влади обурило примаса Ірландії Архиєпископа Імона Мартіна, про що він сказав у четвер в інтерв'ю радіо RTÉ.

   

 • 8 Липень 2021 (22:39)

  7 липня 2021 р. Б п.

 • 8 Липень 2021 (22:37)

  Епідемія COVID-19 засвідчила формування своєрідної релігії здоров’я, вважає відомий католицький ієрарх Атаназій Шнайдер.

   

  Даючи інтерв’ю під час перебування у Франції, єпископ Шнайдер сказав, що коронавірусна криза супроводжується «релігією тіла або ж релігією тілесного здоров’я».

 • 8 Липень 2021 (22:26)

  Маргарет фон Гален, голова Ради адвокатур та Правничих товариств Європи (CCBE), написала листа прем'єр-міністру Пакистану Імрану Хану з проханням вжити заходів для захисту Сайфула Малука. Це юрист-мусульманин, захисник переслідуваних християн, який з цього приводу став мішенню ісламських екстремістів. Саме він сприяв звільненню Асії Бібі з в'язниці.

   

 • 8 Липень 2021 (22:06)

  У віці 84 років помер о. Стен Свамі, відомий захисник прав людини та корінного населення. Індуїстський єзуїт перебував під вартою в Мумбаї у фатальних умовах упродовж восьми місяців. Влада звинуватила його в підтримці маоїстських повстанців. Незважаючи на численні втручання Церкви, його не вдалося звільнити.

   

 • 8 Липень 2021 (22:05)

  За підрахунками, аж 70 відсотків католиків або відкидають реальну присутність Христа в Євхаристії, або навіть ніколи не чули про це. Як зазначив єпископ Томас Папроцкі з єпархії Спрінгфілд, штат Іллінойз, люди, які приймають Тіло Христове як символ, а деколи навіть роблять це у стані тяжкого гріха, чинять святотатство.

   

 • 8 Липень 2021 (21:43)

  ПИТАННЯ: Чи завжди висловлювання папи слід вважати його вченням?

 • 6 Липень 2021 (16:27)

  Найбільш яскравим прикладом, який струсонув основи атеїзму XXI століття, стало навернення до Бога видатного британського філософа-раціоналіста Ентоні Флю.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць