Новини

 • 3 Грудень 2022 (12:56)

  Під час аудієнції я запитав Папу Франциска: «А знаєте, що про Вас в Україні говорять?». Він поцікавився: «Що?». Відповідаю: «Що Ви погано читали Достоєвського». «Та чому?» — здивувався він… Про це розповів Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, ділячись враженнями від останньої аудієнції зі Святішим Отцем Франциском у програмі «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні».

 • 2 Грудень 2022 (13:23)

  За календарем на 2022-2023-й рік, 1 січня - це неділя, а 7 січня - субота, 25 грудня 2022-го також випадає на неділю. У 2022 році через воєнний стан додаткові вихідні були скасовані в Україні.

  Наразі воєнний стан подовжено в Україні. Четвертий раз його пролонгували на 90 днів до кінця лютого. Про це пише РІСУ.

  Якщо війна в країні триватиме, тоді про додаткові вихідні на Новий рік і Різдво Христове можна буде забути.

 • 2 Грудень 2022 (13:04)

  Цього року відзнаку "Премії Ратцінґера" отримали о. Мішель Феду SJ та професор Джозеф Галеві Горовіц Вейлер. Після зустрічі з Папою Франциском у Климентинській залі Апостольського палацу у Ватикані лаурети відвідали папу-емерита Бенедикта XVI.

  Вручення відзнак відбулося вранці 1 грудня. У другій половині дня французький бібліст єзуїт о. Мішель Феду та єврейський правознавець професор Джозеф Галеві Горовіц Вейлер відвідали монастир «Mater Ecclesiae», який служить резиденцією папи-емерита. Лауреатів супроводжував очільник Фонду Ратцінґера о. Федеріко Ломбарді SJ.

 • 1 Грудень 2022 (21:26)

  До Чернігова втретє приїхав абат з Нідерландів Леопольд. Тиждень тому він, разом із братом Джоном, з яким вони служать в одній церкві, приїхали допомагати чернігівцям.

  Вони разом з організацією “Бо можемо” відбудовують будинок сім’ї зі Старого Білоуса, який постраждав від підриву мосту під час наступу росіян у лютому.

  "Намагаюся закінчити стіну. Не знаю, яка кімната буде в результаті. Укладаю цеглу і вчуся цьому, бо це не моя професія. Цікаво заразом освоювати нові ремесла", — сказав монах Леопольд.

 • 1 Грудень 2022 (21:12)

  Цього року звична для християн в Україні підготовка до Різдвяних свят, як і весь зимовий період, який сьогодні офіційно розпочинається на календарі, без сумніву будуть особливими через повномасштабну війну, яка триває в Україні вже дев’ять місяців і щодня приносить драматичні події у наші міста і села.
  Зимові дні стають по-особливому тривожними і лякають нас усіх через відсутню електроенергію і тепло, що стало наслідком знищення енергосистеми в результаті воєнної агресії росії
  .

 • 1 Грудень 2022 (20:31)

  У Ватикані оприлюднили оновлену програму Апостольської подорожі Папи Франциска до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, яка відбуватиметься від 31 січня до 5 лютого 2023 року. Ця подорож повинна була відбутися від 2 до 7 липня 2022 р., але 10 червня речник Апостольської Столиці повідомив, що «приймаючи прохання лікарів, щоб не були змарновані результати лікування коліна», Святіший Отець з жалем відклав її «на іншу дату, що буде визначена пізніше».

 • 1 Грудень 2022 (20:29)

  Звертаюся до дипломатичних представників, міжнародних правозахисних організацій із закликом зробити все для порятунку життя нашим полоненим ієромонахам. Усіх вірних нашої Церкви в Україні і на поселеннях, усіх християн, людей доброї волі прошу молитися за порятунок наших душпастирів. Так звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у четвер, 1 грудня.

  Він закликав звільнити двох полонених греко-католицьких священників, ієромонахів згромадження Найсвятішого Ізбавителя, о. Івана Левицького й о. Богдана Гелету, яких 16 листопада в м. Бердянську заарештувала окупаційна влада.

 • 1 Грудень 2022 (20:28)

  Молитися за те, щоби не бракувало людей, готових брати на себе зобов’язання задля спільного блага, закликає Папа Франциск протягом останнього місяця 2022 року.

  «Світ потребує волонтерів і організацій, які захочуть взяти на себе зобов’язання задля спільного блага. Саме так, йдеться про слово, яке сьогодні багато-хто хоче викреслити: “зобов’язання”. Світ потребує волонтерів, які докладають зусилля на користь спільного добра», – цими словами Папа Франциск розпочинає представлення молитовного наміру на грудень, присвятивши його волонтерам.

 • 1 Грудень 2022 (20:26)

  Сьогодні, 1 грудня 2022 року, у Києві Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з Главою Англіканської Церкви архиєпископом Кентерберійським Джастіном Велбі.

  Зустріч відбулася з ініціативи очільника Англіканської Церкви в межах його триденного візиту солідарності до Києва, який водночас став першим візитом предстоятеля цієї Церкви до незалежної України.

 • 1 Грудень 2022 (20:24)

  Донецький екзархат поширив чергову заяву з приводу душпастирів, які були «незаконно затримані у місті Бердянську» російською окупаційною адміністрацією, висловлюючи стурбованість тим, що не існує жодного зв’язку з ними і побоюючись, що їх силою змушують «зізнатися» у інкримінованих їм злочинів.

 • 1 Грудень 2022 (20:23)
  Спадщина богослов’я та мислення Венедикта XVI й надалі залишається плідною та дієвою. На цьому наголосив Папа Франциск, вручаючи відзнаки цьогорічним лауреатам «Премії Ратцінґера»: єзуїтові о. Мішелеві Феду та професорові Джозефу Галеві Горовіцу Вейлеру.
 • 1 Грудень 2022 (20:21)

  Дивлячись на життя школи в умовах війни, дивуєшся героїзму, мужності, мудрості та кмітливості вчителів. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 281-й день війни.

  За словами Предстоятеля, воєнна ситуація цього ранку свідчить, що осердям бойових дій стало місто Бахмут, яке вважають ключовим для звільнення інших міст і сіл Доннечини.

 • 30 Листопад 2022 (20:44)

  Сайт "Католицький оглядач" наразі працюватиме з перебоями, в залежності від електропостачання.

  Перепрошуємо за незручності.

 • 30 Листопад 2022 (20:37)

  Уряд Іспанії призначив всього лиш 1,3% ВВП на підтримку сімей. Цей показник – один з найнижчих в ЄС, незважаючи на те, що в країні зафіксовано перевагу кількості смертей над кількістю народжень. Окрім того, вагітні жінки, що перебувають в скрутному матеріальному становищі, можуть розраховувати на фінансову підтримку від держави в сумі 13 євро в рік.

   

  Загалом на підтримку вагітних у скрутній ситуації уряд передбачає виплати, сума яких в 6 разів менша, аніж сума, призначена на фінансування абортів.

   

 • 30 Листопад 2022 (20:35)

  Християни на Заході не повинні сприймати релігійну свободу і свободу віросповідання як належне – наголосив кардинал Роберт Сара. За його словами, напади на релігійну свободу відбуваються у різні способи, і мученики надалі помирають за свою віру по всьому світі. Це відбувається не лише у найвіддаленіших закутках планети, але також і на Заході, де релігійна свобода також є під загрозою.

   

  На думку кардинала, у випадку Заходу зараз маємо справу не так з відкритою ненавистю до віри, як і все більш очевидними і посиленими упередженнями до християнства.

   

 • 30 Листопад 2022 (20:32)
  В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Апостольський Екзарх для українців католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії розповів про духовну та гуманітарну підтримку всіх, що страждають від війни в Україні. За його словами, «це драма Голготи, і тільки очима віри можемо збагнути, по якій стороні маємо далі залишатися і як маємо поводитися».
   
 • 30 Листопад 2022 (20:29)
  Вітаючи Константинопольського Патріарха з нагоди престольного свята, Папа Франциск побажав Церкві якнайшвидше втішатися єдністю, а всьому світові – миром, згадавши про «дорогу і багатостраждальну Україну».
 • 30 Листопад 2022 (20:28)
  Чергова катехиза Папи Франциска про духовне розпізнавання була присвячена критеріям справжньої духовної втіхи, для розрізнення якої важливим є щоденний іспит сумління.
 • 30 Листопад 2022 (20:23)

  30 листопада король Британії Чарльз III та перша леді України пані Олена Зеленська відвідали Український катедральний католицький собор Пресвятої Родини та Український центр підтримки в Лондоні. Гостей вітав владика Кеннет Новаківський, єпископ Української католицької єпархії Пресвятої Родини в Лондоні.

 • 30 Листопад 2022 (20:22)

  Досвід цінностей виховує дитину. Виховувати означає передавати цінності, розвивати здібності дитини, робити її здатною відчувати добро, його прагнути, його любити. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 280-й день війни.

Сторінки

Паломництво Святими місцями