Дядько Вінстона Черчилля і предок принцеси Діани може стати святим Католицької Церкви
  • Чтв, 14/09/2017 - 09:51

Триває беатифікаційний процес Слуги Божого о. Ігнатія від св. Павла (Congregatio Passionis Jesu Christi, C.P.), народженого Ігнатія Спенсера.

Ігнатій Спенсер народився 22 грудня 1799 року в родині впливового англійського аристократа Джорджа Спенсера. З юності Ігнатій цікавився релігійним життям і аскезою. Проходив навчання в Ітанському коледжі, де подружився з єпископом Річардом Годлі. Це знайомство викликало занепокоєння у батька молодого чоловіка, який належав до англіканської традиції. У 1817 р. Ігнатій відправився на навчання в Трініті-коледж в Кембриджі, після закінчення якого вступив в англіканську духовну семінарію. 13 червня 1824 року в Англіканській Церкві він був висвячений в сан пресвітера.

Вивчаючи роботи Отців ранньої Церкви і відкриваючи католицьку традицію, Ігнатій почав відчувати духовні сумніви. Через багато років він сам зізнався: «Це Отці Церкви зробили мене католиком».

30 січня 1830 року Ігнатій Спенсер відправив лист своєму батькові, в якому повідомляв про те, що відійшов від англіканства і був прийнятий в Католицьку Церкву. Для відомого англіканського аристократа, вірного захисника британської монархії, це був великий удар і зрада. Ігнатій залишив Англію, щоб не додавати сорому своїй сім'ї. Виїхавши на навчання до Риму, він познайомився з чернечої громадою пассіоністів (конгрегацією Страстей Ісуса Христа).

Після закінчення навчання в 1832 р. був висвячений на  священика Католицької Церкви. А коли в Великобританії католики отримали свободу віросповідання, відразу повернувся на батьківщину, де в 1838 р встановив молитовну практику в інтенції «пробудження і реформи Англії». У 1847 р вступив в громаду пассіоністів і отримав чернечий габіт. Помер 1 жовтня 1864 р.

Отець Ігнатій активно закликав до екуменічного діалогу і жадав єдності Церкви. Саме він став ініціатором заснування Союзу молитви за єдність християн. Вперше ця ідея реалізувалася вже після його смерті - в 1908 році.

Традиція збереглася і донині: щороку, з 18 по 25 січня, християни різних конфесій по всьому світу відзначають Тиждень молитов за християнську єдність.

Священик Ігнатій Спенсер - дядько Вінстона Черчилля і предок принцеси Діани (з роду Спенсерів) - неформально вважається покровителем Англікансько-католицького примирення. Через його заступництво моляться віруючі обох віросповідань.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць