Глава УГКЦ до посадовців США: «Те, що відбувається в Україні, рано чи пізно зачепить кожного американця»
  • Суб, 08/02/2014 - 10:56

Якщо США і Європа сьогодні покинуть Україну, чи не матимуть проактивної політики, то людство справді може стояти на межі нової «холодної війни».

Про це Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) сказав у програмі «Час тайм» з Вашингтона, відповідаючи на запитання ведучої, які він відчув настрої після зустрічі з американськими посадовцями, що вони готові робити для врегулювання ситуації в Україні і що не готові.
 

«З нашого боку ми намагалися пояснити, що те, що відбувається в Україні, рано чи пізно зачепить кожного американця. Це не те, що торкається тільки України, чи Європи. Сьогодні йдеться про майбутнє демократії у Європі, Східній Європі, навіть у Росії. Якщо США і Європа сьогодні покинуть Україну, чи не матимуть проактивної політики, то людство справді може стояти на межі нової «холодної війни»», – наголосив Предстоятель Церкви.

На уточнююче запитання, чи мають США проактивну політику, Блаженніший Святослав зазначив: «Гадаю, вони готуються до неї. І ця правда про Україну, події, що відбуваються, небезпека агресії, насильства і втручання з боку нашого північного сусіда, сподіваюся, підштовхуватиме їх до цього», – зауважив Глава Церкви.

Він нагадав, що релігійні конфесії в Україні заявили про свою готовність бути посередниками і миротворцями, бо сьогодні в Україні ніхто не хоче силового протистояння, ніхто не хоче війни. «Війну нам накидають, а українці хочуть миру. Тому одинока альтернатива до силового варіанту вирішення протистояння – діалог. Мирний спротив, мирний протест – ключ до майбутнього України», – підкреслив Глава УГКЦ.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

(розмова з Блаженнішим Святославом з 7:00 хвилини)


Паломництво Святими місцями