Глава УГКЦ на Прикарпатті: «Живімо у правді, чинімо добро, берімо участь в перемозі України»
  • Суб, 23/12/2017 - 10:41

Нам деколи здається, що добро і неправду треба захищати, нам деколи здається, що неправда і зло є сильнішими. Але повірте мені, це ілюзія, яку нам навіює наш ворог. Бо добро і правда – як світло, яке засвічуємо на свічнику, має свою власну силу, власну перемогу. Добро треба чинити, тоді воно буде світити. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 22 грудня 2017 року в Івано-Франківську (Крихівці) під час відвідин парафіяльної спільноти Святих Кирила і Методія та чернечої родини Воплоченого Слова.

Сьогодні Христова Церква вшановує святу Анну, непорочне зачаття Пречистої Діви Марії. «Подія, яку ми святкуємо, – розповів Предстоятель під час проповіді до вірних, – відбулася в тайні, далеко від свідомості людини. Але подія, яку ми сьогодні святкуємо має вселенське значення. Це є подія, яка переходить за межі простору і часу. І стає не тільки святом жінки, яка була безплідна, але отримує звістку, що вона під серцем носить нове життя. Ця подія – щось більше ніж радість однієї родини Йоакима і Анни. Ця подія має величезне значення сьогодні для нас, бо має загальнолюдське, вселенське історичне значення».

За словами Предстоятеля, змістом сьогоднішнього свята, є благовість перемоги, перемоги добра над злом. Перемоги чистоти над нечистю і всім тим, що повстає на Бога. Сьогоднішнє свято є святом сили добра...

Як відзначив Глава УГКЦ, він приїхав сьогодні на парафію Святих Кирила і Методія з особливою місією. Цією Архиєрейською Літургією Блаженніший Святослав разом з вірними урочисто завершить Ювілейний рік, присвячений століттю об’явлення Пресвятої Діви Марії у Фатімі.

«Рік тому ми розпочали цей Ювілейний рік на тому місці, де Пречиста Діва Марія об'явила себе маленьким дітям, які пасли овець у безлюдному місці. Сьогодні там стоїть величава Папська базиліка... Ми починали цей Ювілейний рік разом з нашим Синодом єпископів, більше того з усіма східними католицькими єпископами Європи. На прощу початку святкувань Фатімських об'явлень з'їхалися наші прочани, емігранти, з Центральної і Західної Європи, які разом з нашими конференціями проводили вперше в історії з'їзд українських емігрантів Європи», – розповів проповідник.

«У Фатімі, – пригадав Глава УГКЦ, – я звернувся до нашого народну тими самими словами, якими звернулася Пречиста Діва Марія до пастушків. Я запитував тоді свою Церкву, своїх людей, чи ви хочете каятися і перемагати гріх і молитися за навернення грішників? Так само як колись пустушки Богородиці, так сьогодні наша Церква сказала Богородиці, − так хочемо. Я запитував, чи ви хочете жертвувати свої діла покути, болю, страждання, за навернення ворогів, навіть Росії? Мої люди сказали мені: хочемо. Так ми розпочали Ювілейний рік Фатімських об’явлень, бо зрозуміли, що ті об’явлення говорять нам про історію України».

Сто років тому, відзначив духовний лідер греко-католиків, Богородиця попереджала людство про велику небезпеку великої війни, яка увійшла в історію, як Перша світова війна. Вона передбачала, що ті новітні диявольські ідеології з Росії, можуть поширитися на цілий світ.

«Щоб завершити цей рік, я приїхав до вас. Тому що коли ці обіцянки Пречистої Діви Марії, які ми склали у Фатімі, не дійдуть до кожної парафії, навіть найменшої, коли кожен християн, кожен українець, не скаже Богові і Церкві, не пообіцяє Богородиці, що він буде боротися зі злом, коли не стане співучасником боротьби проти зла, до того часу ми не відчуємо радості від перемоги, яку ми сьогодні вже святкуємо», – просить застановитися Блаженніший Святослав..

Тоді Глава УГКЦ, як і у Фатімі, запитав людей, чи вони обіцяють каятися у своїх гріхах і жертвувати свої молитви за навернення грішників? Люди сказали: так. Також запитав, чи люди хочуть жертвувати біль, кров, страждання України за навернення наших ворогів і Росії, як про це просила Богородиця у Фатімі? Люди хором сказали: так.

«Ми вже є переможці», – додав Блаженніший Святослав, і продовжив, «це означає, що сьогодні той змій, який нас кусає, вбиває на Донбасі наших синів і дочок, уже є переможений».

«Живімо у правді, чинімо добро. Берімо участь в перемозі України. І побачимо його перемогу та силу», – закликав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав привітав усіх зі святом, зокрема тих, хто носить ім'я Анна і побажав усім нам брати участь у перемозі добра над злом.

Після Літургії Предстоятель УГКЦ освятив викладену мозаїкою ікону Фатімської Богородиці.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць