Єрусалим: молодь пройшла Хресною дорогою, молячись за мир
  • Чтв, 29/02/2024 - 12:43

Близько тисячі молодих християн, учнів християнських шкіл, минулої п’ятниці пройшли Via Dolorosa в Єрусалимі, молячись Хресну дорогу в намірі миру. Прилюдна молитва відбулася вперше після загострення конфлікту в Святій Землі.

 

«Хресна дорога... Дорога миру», – таку ініціативу в п’ятницю, 23 лютого 2024 р., організувала Францисканська Кустодія Святої Землі. У ній взяли участь 12 інституцій, серед яких дві школи Англіканської Церкви та школа Вірменської Апостольської Церкви, а також різні католицькі групи. Молитва Хресної дороги розпочалася біля храму Бичування і завершилася в монастирі Найсвятішого Спасителя. Перші вісім зупинок проходили за традиційним маршрутом по Via Dolorosa, вулиці, якою згідно з переданням Ісус ішов на Голготу. На кожній із зупинок, після читання Святого Письма і молитви, двоє дітей випускали пару голубів як видимий знак молитви за мир і свободу.

«Ми щороку організовуємо Хресну дорогу зі школярами», – розповів о. Ібрагім Фалтас з Францисканської Кустодії Святої Землі, директор шкіл «Terra Sancta», в інтерв'ю агентству Католицьких новин США. Він зазначив, що минулого року учні носили червоні шарфи із зображенням пошкодженої статуї Ісуса з церкви Бичування, що в Старому місті. Розбита і пошкоджена статуя не була відновлена і стала символом страждаючого Ісуса. Цього року перша зупинка Хресної дороги також відбулася навколо статуї Ісуса, а для хустинок обрали білий колір, колір миру, на яких поміщено напис «Da nobis pacem Domine» (Господи, даруй нам мир) у формі хреста, а також зображення голуба з оливковою гілкою в дзьобі.

Починаючи з дев'ятої зупинки, Хресна дорога проходила у францисканському монастирі Найсвятішого Спасителя. На завершення процесії Настоятель Кустодії Святої Землі о. Франческо Паттон виголосив коротку роздуму про дар Ісуса, Який віддав своє життя за все людство, також і за тих, хто Його переслідував. «Просімо в Нього благодаті, щоб зберегти наші серця вільними від ненависті та бажання мститися тим, хто нас скривдив. Просімо благодаті, щоб зруйнувати всі стіни, зведені з ворожнечі та ненависті. Просімо Ісуса, Який розпростер свої руки між небом і землею, допомогти нам сьогодні збудувати міст миру завдяки нашим зусиллям на користь миру і примирення у Святій Землі та в усьому світі», – сказав о. Паттон. На завершення Апостольський нунцій уділив завершальне благословення реліквією з часточкою святого Хреста.

«Ця Хресна дорога також мала на меті заохотити наших дітей не втрачати надію», – підкреслив настоятель францисканців у Святій Землі, додаючи: «У моменти, коли здається, що люди не можуть дійти згоди, ми повинні наполегливіше стукати своїми молитвами в Божі двері, щоб ті, хто повинен і може забезпечити завершення цієї війни, повернулися до здорового глузду».