Європа дає гроші, але не хоче, щоб їй заважали
  • Суб, 25/04/2015 - 22:29

Ватикан висловив розчарування наслідками саміту на тему мігрантів, який відбувся в Брюсселі 23 квітня 2015 р. Префект Папської ради з питань мігрантів і подорожніх сказав, що підписана угода виразно показує: «Європа дає гроші, але не хоче, щоб їй заважали».

Кардинал Антоніо Марія Вельйо зауважив, що Європа не має координованої міграційної політики. На 28 держав — членів ЄС щонайбільше 4‑5 приймають у себе переважну кількість біженців. «Правда, як показав брюссельський саміт, така, що європейські уряди воліють викласти додаткові кошти, аби тільки мігранти не дісталися їхніх країн і не почали там “заважати”», — підкреслює ватиканський ієрарх. Водночас він вказує, що напрямком євросоюзної допомоги має бути «прийняття» і більша залученість Європи у викорінення причин міграції: бідності, війн, переслідувань. У цьому контексті кардинал Вельйо нагадав, що вистачило б малого відсотка від суми, яку світ щороку витрачає на озброєння, аби раз і назавжди розв’язати проблему міграції.

Своєю чергою, постійний оглядач Апостольського Престолу при ООН у Женеві вказав, що «пріоритет становить рятування людського життя». Архиєпископ Сільвано Томазі підкреслив, що якщо Євросоюз не чинить опору проблемі міграції радикально новим чином, виходячи поза звичні засоби контролювання, то справи посуватимуться так, як нині. Він нагадав, що Папа Франциск багато разів повторює: першорядним пріоритетом мають бути не економічні питання чи поточні інтереси тієї чи тієї держави, а рятування людського життя, яке перебуває в небезпеці.