Кардинал Кевін Фаррелл: долати всі форми відкинення й самотності
  • Птн, 16/02/2024 - 14:56

У рамках приготування до Всесвітнього дня бабусь і дідусів та людей похилого віку, Церква запрошує сприяти культурі зустрічі, створювати простори для спілкування, слухання, підтримки та любові.

 

15 лютого 2024 року, у прес-службі Ватикану оприлюднено тему, яку Святіший Отець обрав для 4-го Всесвітнього дня бабусь і дідусів та людей похилого віку, який Церква відзначатиме 28 липня 2024 року. Цю інформацію поширила Дикастерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя. Префект Дикастерії кардинал Кевін Фаррелл висловив вдячність Папі Францискові за те, що він обрав темою цього дня вірш із Псалма 71: «Не покинь мене, коли постаріюсь». «Це “молитва літньої людини”, яка пригадує нам, що самотність, на жаль, є широко розповсюдженою дійсністю, від якої страждає багато похилих віком, які часто стають жертвами культури відкинення та вважаються тягарем для суспільства», – зазначив він.

Сприяти культурі зустрічі

Кардинал Кевін Фаррелл підкреслює, що в контексті цієї реальності «сім’ї та церковна спільнота покликані бути першими в сприянні культурі зустрічі, створювати простори для спілкування, слухання, підтримки та любові. Самотність, – визнає він, – звичайно, є невід’ємною складовою людського існування, яка особливо проявляється в старості, але не тільки. Ось чому молитва псалмоспівця – це молитва кожного з нас, молитва серця кожного християнина, який звертається до Небесного Отця і сподівається на Його розраду».

Будувати сопричастя разом

За словами очільника ватиканського відомства, відповідального за відзначення, в цьому році, присвяченому молитві, святкування четвертого Всесвітнього дня Дідусів і бабусь та людей похилого віку набуває ще глибшого і ширшого значення. Він запрошує нас разом будувати церковне сопричастя: дідусі, бабусі, онуки, молодь, літні особи, члени однієї родини. Саме ця близькість, вкорінена в Божій любові, долає будь-яку форму культури відкинутості та самотності. Отож, як наголошує кардинал Фаррелл, «церковні спільноти покликані не забувати своїх найуразливіших членів, виявляти Божу любов, яка нікого і ніколи не залишає».

Ініціативи з нагоди відзначення дня похилих віком

Дикастерія у справах мирян, сім’ї та захисту життя запрошує парафії, дієцезії, асоціації та церковні спільноти у всьому світі до духовного та душпастирського приготування до цього дня. Невдовзі на сайті Дикастерії www.laityfamilylife.va будуть доступними спеціальні пропозиції та ініціативи для душпастирської підготовки, – йдеться в комюніке відомства.