Карітас Словаччини: 900 тонн гуманітарної допомоги українцям
  • Срд, 08/03/2023 - 14:34

Після року широкомасштабною війни, що розпочалася відкритим російським вторгненням в Україну, Карітас Словаччини, країни, яка від першого дня почала приймати біженців, підбиває підсумки гуманітарних ініціатив.

Понад 900 тонн гуманітарної допомоги біженцям, які прибулим до Словаччини, й тим, хто залишився в Україні, надав Карітас Словаччини. Вартість цієї допомоги складає понад 5 мільйонів євро. Про це читаємо на сайті Словацької Єпископської Конференції.

Гарячі страви, талони на харчування, ліки та гігієнічні набори – це лише частина допомоги, яка відправлялася як у зону бойових дій, так і розподілялася між біженцями, які почали прибувати до країни вже в перший день широкомасштабного російського вторгнення. В рамках проекту «Дистанційне усиновлення» Карітас підтримує в Україні потребуючих дітей.

Допомога в інтеграції

В центрах надання допомоги, які Карітас Словаччини організував на території країни після початку великої війни, біженцям надано понад 140 тисяч різнорідних послуг, що включають не тільки матеріальну підтримку, але й різні інтеграційні заходи та психологічну допомогу. Тут можна отримати консультації, що стосуються поселення, працевлаштування, навчання, а також відповідний супровід. В рамках інтеграційних заходів проводилися різні професійні курси, подорожі, творчі заходи для дітей і літні табори.

«Персонал у наших центрах постійно зустрічається із великим прагненням біженців повернутися додому. Але вони усвідомлюють, що ще якийсь час мусітимуть залишатися тут, а тому ми створюємо для них простір й організовуємо діяльність з метою інтегрувати їх в наше суспільство», – зазначає Александра Мрук Папаянополь, менеджер Карітасу з гуманітарної допомоги та інтеграції. Одним з надважливих аспектів цієї діяльності є курси словацької мови.