Костел Воздвиження Всечесного Хреста у Чернівцях став Малою Базилікою
  • Срд, 23/07/2014 - 15:50

Другою Малою Базилікою Римо-Католицької Церкви в Україні став парафіяльний костел Воздвиження Всечесного Хреста у місті Чернівцях. У суботу, 19 липня 2014 р., під час подячної Святої Літургії з нагоди 200-річчя храму відповідний декрет оголосив Голова Папського Комітету Міжнародних Євхаристійних Конгресів Архиєпископ П'єро Маріні. Титул Малої Базиліки має латинська катедра у Львові та три греко-католицькі храми: монастирські василянські церкви в Улашківцях Чортківського району Тернопільської області та в Гошеві Долинського району Івано-Франківської області, а також Горянська ротонда в Ужгороді на Закарпатті.

Архиєпископ П'єро Маріні пояснив, що означає надання храмам титулу Малої Базиліки: «Титул базиліки надається храмові, який відзначається активністю вірних та духовенства, тобто, є живою церквою. Цей титул не надається лише, скажімо, з огляду на монументальність споруди, але надається тому, що при існуючій архітектурній пам’ятці існує жива спільнота вірних. В цьому і полягає суть базиліки». Він також пояснив зв’язок титулу малої базиліки з так званими великим базиліками Риму, який вказує на єдність з Церквою Риму та Наступником святого Петра.

«Називати свою святиню Малою Базилікою це не лише честь, але і зобов’язання», – зазначив у своїй проводі Архиєпископ-митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, закликавши присутніх молитися за припинення війни на сході України.

Під час наукової конференції у Чернівецькому Національному Університеті імені Юрія Федьковича, яка була присвячена ювілею костелу, підкреслено, що в стінах цієї постійно діючої святині завжди молилися вірні різних національностей: австрійці, німці, поляки, угорці, українці, вірмени, румуни. Свого часу в костелі навіть були два бічні вівтарі, де служили Святі Літургії для греко-католиків і вірмено-католиків, доки ці спільноти не спорудили в місті власні церкви. Про це з вдячністю згадав Вікарій Буковинский Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ о. Валерій Сиротюк.

У ювілейних святкуваннях храму взяли участь секретар Апостольської Нунціатури в Києві о. Пйотр Тарнавскі, православне і вірменське духовенство, керівники міської і обласної влади, закордонні гості. Присутні молитовно вшанували жертв малайзійського літака, збитого на Донбасі, та молилися за припинення війни на сході України. Відбувся також збір пожертв на допомогу українським військовим і родинам загиблих воїнів.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць