Місяць після відходу Бенедикта XVI: Меса в крипті базиліки Святого Петра
  • Срд, 01/02/2023 - 13:18

У вівторок, 31 січня 2023 р., минув місяць від того дня, як перестало битися серце Папи Бенедикта XVI. З цієї нагоди його найближчі співробітники зібралися вранці в крипті під базилікою Святого Петра у Ватикані, де архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн, особистий секретар покійного, відслужив Святу Месу.

В молитві єдналися, серед інших, членкині спільноти Memores Domini, які служили Бенедиктові XVI протягом його понтифікату та під час проживання в монастирі «Mater Ecclesiae» після відставки, його секретарка сестра Бірґіт Вансінґ та інші особи, що протягом років були близькими з Йозефом Ратцінґером.

У проповіді архиєпископ Ґенсвайн згадав про постать святого Бенедетто Джузеппе Лабре, який помер у Римі 16 квітня 1783 року. З цим святим, у річницю смерті якого Йозеф Ратцінґер народився (16 квітня 1927 року), він розділив як хресне ім’я, так і ім’я понтифікату. І хоч відчуваємо «фізичну відсутність», за словами проповідника, Бенедикт XVI сьогодні «присутній духовний». По завершенні Євхаристійного богослужіння його учасники помолилися біля його гробу.


Паломництво Святими місцями