Молодь з Африки заснувала у Вінниці асоціацію студентів-католиків
  • Чтв, 23/04/2015 - 19:10

Іноземна молодь з Африки заснувала об’єднання студентів-католиків у Вінниці. Протягом тижня студенти збираються на катехизи та молитовні зустрічі. А щонеділі у храмі Матері Божої Ангельської спільно беруть участь у Літургії англійською мовою.  Афровінничани, як вони самі себе жартома називають, підтримують один одного духовно і при потребі — матеріально.

Сьогодні у Вінниці проживають близько 2 000 студентів-іноземців. Майже 400 з них навчаються у Вінницькому національному технічному університеті, близько 1600 — у Вінницькому національному медичному університеті імені Пирогова.

Більшість із них перевелися у Вінницький університет із Луганська та Донецька, через військові дії на цих територіях.

«Ще перед військовими діями в Луганську велика частина українських віруючих перестали відвідувати храм. У цей час африканці ходили на кожну Службу», — розповідає душпастир іноземців у Вінниці о. Браян Пол Макваєр.

До активної молоді при римо-католицькому храмі належить близько 60 вірних-іноземців. Це студенти з Нігерії, Анголи, Замбії, Кенії, Камеруну, Еквадору, Індії.

Відповідальний за асоціацію студентів-католиків Вінниці — Віктор з Нігерії. Віктор навчався у Криму в медичному університеті, але після окупації півострова перевівся у Вінницю.

«Вінниця — європейське місто,  я сюди залюбки приїхав, щоб навчатися. Мені  подобаються ваші храми, — ділиться Віктор, — Африканські елементи Літургії для нас дуже важливі. У Вінниці ми вносимо свій стиль молитви та рідну мову.»

Раніше студенти з країн Африки та Індії приходили на Службу Божу українською мовою, але не все на ній розуміли. Згодом для них перекладали Євангеліє і проповідь. А з листопада минулого року отець Браян щонеділі відправляє Євхаристію англійською.

«Раніше цією молоддю займалася с. Алісія з Аргентини, — розповідає о. Браян, — але вже минуло два роки, як вона поїхала. Єпископ сказав мені займатися з ними та відправляти Службу французькою. Більшість студентів є з Нігерії, тому ми організували Святу Месу й англійською».

Літургію Слова читають двома мовами: французькою та англійською.

Незабаром планують ще організувати Службу іспанською мовою для студентів з Еквадору, Іспанії та Індії.

Джон і Джуд приїхали з Нігерії. Обоє навчаються у медичному університеті на четвертому курсі, спочатку ходили на Служби українською мовою. «Ми дуже зраділи, що для нас організували Святу Месу англійською. Крім Служби ми ще збираємося разом на молитви прослави, читання Біблії та Легіон Марії», — розповів Джон.

Нігерійці займаються Легіоном Марії, збираються у гуртожитках та разом моляться розарій. Кожної п’ятниці є катехизи для молоді, по середам — школа Біблії.

Вони люблять співати та грати, тому зібрали пожертвування та придбали музичні інструменти, щоб грати на Службі. Літургії студенти-африканці надають національного колориту за допомогою барабанів.

Таїнство Миропомазання прийняли вже п’ятеро іноземців, троє готуються до нього, одна пара ходить на передшлюбні катехизи та ще один студент готується до Хрещення.

«Студенти мають дуже сильну віру, яку вони отримали у Африці, — розповідає о. Браян — Християни у цих країнах ведуть боротьбу з язичництвом та з ісламом. Там ісламісти переслідують християн та часто їх убивають».

Батьки деяких студентів не мали змоги пересилати гроші, щоб оплатити податки та навчання своїх дітей в університетах. А в Україні студентам-іноземцям важко знайти роботу. І щоб заплатити податки, африканці разом збирали ці гроші.

«Часто через проблеми в Україні та й особисті переживання деякі українці не помічають нікого й нікого, крім себе. Але потрібно знати, що інші національності страждають ще більше. Зараз африканці потребують нашої підтримки та поради», — наголосив о. Браян.

Нагадаємо, що у зв’язку зі складною ситуацією на Сході України у Вінницький медичний університет перевели понад половину іноземних студентів з Донецької, Луганської областей та з Криму.