Останній день перебування Папи Франциска в Мексиці
  • Чтв, 18/02/2016 - 17:44

Метою останнього дня ХІІ Апостольської подорож до Мексики (17 лютого 2016) було місто Сьюдад-Хуарес, що на півночі країни, на кордоні із США. Він відвідав в’язницю, зустрінувся з представниками світу праці та підприємництва і  відслужив Святу Месу.

Понад 200 тисяч вірних взяли участь в цьому Євхаристійному богослуженні, яке Папа Франциск очолив на землі Мексики, у виставковому центрі міста Сьюдад-Хуарес. Тільки 80 метрів відділяють це місце від високої дротяної сітки-паркану, що є кордоном із США. А потойбіч кордону, в місті Ель Пасо, штат Техас,  на університетському стадіоні, де були встановлені гігантські телеекрани, зібрались десятки тисяч, щоб разом із своїм єпископом взяти участь у богослуженні, яке очолював Святіший Отець.

Сьюдад-Хуарес і Ель Пасо розділяє ріка, яка із сторони Мексики має назву Ріо Ґранде, а на стороні США – Ріо Браво. З давніх-давен це місце є брамою для іммігрантів з усієї Латинської Америки, які прагнуть знайти кращу долю в США. Для тисяч з них нелегальний перехід кордону закінчується втратою життя. Імміграційний потік є дуже інтенсивним. У США проживає понад 30 мільйонів мешканців мексиканського походження.

Перед початком Святої Меси Папа Франциск під’їхав до узбережжя ріки та зупинився перед невеликим підвищенням, на якому височить один великий і три менші хрест. Вони поставлені на спомин тих, які загинули на цьому кордоні. Він поклав квіти, поблагословив хрести і помолився. Далі він привітав вірних, зібраних на протилежному боці ріки, на території США, наголосивши, що в цю хвилину всі є однією родиною, однією християнською  спільнотою.

Після закінчення Євхаристійного богослуження Святіший Отець від’їхав на міжнародний аеропорт Сьюдад-Хуарес, де відбулось коротке офіційне прощання з Президентом Мексики Енріке Пенья Ньєто.

О 19:16 місцевого часу, коли в Україні вже була 3:16 після півночі. Вселенський Архиєрей відлетів до Риму, закінчивши свою ХІІ Апостольську подорож. За 12 годин подорожі Папа Франциск подолає 9.720 кілометрів повітряного шляху, а його прибуття до Риму очікується приблизно на 15-ту годину римського часу.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць