Папа Франциск взяв участь у показі фільму про війну в Україні
  • Срд, 22/11/2023 - 12:28
У День гідності та свободи, який українці відзначають, згадуючи початок Революції гідності, Папа Франциск взяв участь у показі фільму про війну в Україні, організованому у Ватикані.

«Ми, що бачили цю жорстокість, цей народ, який захищає свою самобутність, і який багато страждає, ми повинні бути близькими, близькими з цим великим стражданням і молитися, молитися за цей народ, молитися за те, щоби настав мир», – цими словами Папа Франциск підсумував вечір пам’яті і молитви, що 21 листопада 2023 р. відбувся у залі синодальних засідань у Ватикані з ініціативи Посольства України при Святому Престолі та американського режисера Євгенія Афінієвського.

У день, коли українці в усьому світі згадують про початок подій, які увійшли в історію як Революція гідності, відзначаючи День свободи та гідності, у залі синодальних засідань зібралися співробітники дикастерій Римської Курії, дипломатичного корпусу та української громади Риму, щоб переглянути фільм «Свобода у вогні: українська боротьба за свободу» режисера Євгенія Афінієвсього, відправною точкою якого є події десятирічної давності, коли українці заявили на увесь світ про своє прагнення належати до європейської родини демократичних націй. Як було відзначено на початку показу, особливе захоплення викликає єдність: єдність між поколіннями, єдність між представниками різних суспільних верств і насамперед, єдність між віруючими різних конфесій і релігій, засвідчена в ці дні їхніми провідниками.

 

До перегляду фільму, що розповідає про початок широкомасштабного російського вторгнення в Україну в ніч на 24 лютого 2023 року, про різні моменти цієї трагічної сторінки, якою є широкомасштабна війна, такі як облога Маріуполя, бомбардування різних цивільних об’єктів, злочини проти цивільного населення в Бучі, приєднався також Папа Франциск. Після завершення стрічки на запрошення режисера всі хвилиною мовчання вшанували загиблих внаслідок війни, після чого Святіший Отець короткими словами подякував за це свідчення, яке є свідченням болю, ще раз нагадавши, що «всі війни є поразкою». На завершення Папа уділив усім благословення, після чого привітався з деякими гостями заходу.