Папа Франциск: З яким наміром іду за Ісусом?
  • Пон, 05/05/2014 - 15:35

Замислитися над тим, чи слідуємо за Христом з любові, чи може – з корисливих мотивів, заохотив вірних Папа Франциск, проповідуючи під час Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім святої Марти» у понеділок, 5 травня 2014 року. Спонукою для цих роздумів став євангельський уривок, в якому розповідається, як Ісус докоряє слухачам за те, що вони пішли за Ним лише тому, що споживали хліби та рибу, які в чудесний спосіб Він помножив.

Святіший Отець зауважив, що оскільки «всі ми є грішниками», то завжди існує щось такого, над чим потрібно працювати, «щоб іти за Ісусом з любові». «Ісус, – додав він, – вказує на три наставлення, які не є придатними для того, щоб іти за Ним чи шукати Бога. Перше з них – марнославство». Мається на увазі той випадок, коли Христос викриває тих, які шукаючи похвали, дають милостиню чи постять напоказ, що часто траплялося з провідниками народу.

«Ці провідники, – пояснив проповідник, – хотіли виставляти себе напоказ, їм подобалося, – вживаючи точного слова, – “розпускати хвіст”, вони поводилися, як справжні павичі! Такими вони були. А Ісус каже їм, що так не можна! Пиха не приносить користі. І ми, іноді, щось робимо, намагаючись трішки себе показати, шукаючи марнославства. Але воно є небезпечним, тому що відразу веде до гордості».

У цьому контексті Папа поставив запитання: «А я? Як я наслідую Ісуса? Чи добрі вчинки, які чиню, роблю приховано, чи, може, мені подобається нахвалятися?». Це, за його словами, стосується також і пастирів, тому що «марнославний пастир» наносить шкоду Божому людові, і будучи єпископом або священиком, «іде не за Ісусом».

Іншим наставленням, яке викриває Ісус, є бажання влади. Дехто ходив за Ісусом, не до кінця усвідомлюючи, що це означає. Були й такі, які розраховували здобути владу. Святіший Отець вказав на приклад апостолів Якова та Івана, які, так би мовити, просили в Ісуса ласки «бути прем’єром та віце-прем’єром» у Його Царстві. «І в Церкві, – додав Наступник святого Петра, – трапляються скелелази! Чимало стукають до дверей Церкви, щоб видряпатися вгору... Але якщо тобі це подобається, – відповідає такому Папа, – то їдь в Альпи на північ Італії та стань альпіністом, це буде кориснішим для здоров’я. А не приходь до Церкви, щоб зробити кар’єру!».

Від справжнього шукання Бога нас можуть віддалити також і гроші. На цьому місці Святіший Отець вказав на тих, які ідуть за Ісусом задля зиску, намагаючись використати громаду чи якусь церковну структуру в економічному вимірі. Ця спокуса існувала в перших християнських громадах від початку, згадки про ці випадки знаходимо вже в Діяннях Апостолів. Та й кожен з нас, мабуть, знає про так званих «жертводавців», які нібито допомагають, але так насправді, як виявляється згодом, черпають з цього користь, використовують Церкву для своїх темних справ і користуючись не завжди «чистими грошима».

«Просімо у Господа благодаті, – підсумував Папа, – щоб дав нам Святого Духа, щоб ми йшли за Ним з чесним наміром: шукаючи лише Його. Без марнославства, властолюбства та грошолюбства».

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць