Папа представникам Церкви Еллади: бути готовими прийняти дар єдності
  • Чтв, 16/05/2024 - 14:35
Зустрічаючись із представниками Богословського Атенського коледжу Апостольської дияконії Елладської православної Церкви, Святіший Отець наголосив на екуменічній формації молодих поколінь, щоб спільно прямувати до єдності.

У четвер, 16 травня 2024 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції делегацію Богословського Атенського коледжу Апостольської дияконії Елладської православної Церкви на чолі з митрополитом Фанаріону Агатангелом Харамантидісом, вікарієм Атенського архиєпископства та очільником Апостольської дияконії. У своєму слові Святіший Отець виокремив 20-річчя співпраці між Апостольською дияконією та католицьким комітетом культурного співробітництва Дикастерії сприяння єдності християн, зосередившись на спільних ініціативах між двома Церквами.

 

Свідчити про любов Христа

На початку Папа Франциск висловив слова вдячності Блаженнішому Єроніму ІІ, Архиєпископу Атенському і всієї Греції, «людині глибокої віри», за його підтримку співпраці між Апостольською дияконією і Католицьким комітетом культурного співробітництва Дикастерії сприяння єдності християн. «Я вітаю ваш вибір на користь культурної, богословської та екуменічної формації нових поколінь. – зазначив Святіший Отець. – Адже саме молодь, підтримувана надією, яка ґрунтується на вірі, може розірвати ланцюги образ, непорозумінь і упереджень, які століттями тримали в полоні католиків і православних, заважаючи їм визнати, що вони є братами, об'єднаними в різноманітності, здатними свідчити про Христову любов, особливо в цьому світі, який дуже поділений і сповнений конфліктів».

Ступати в напрямку єдності

Відтак Папа відзначив ініціативу, яка повториться і цього літа, в рамках якої Атенський богословський коледж приймає католицьких студентів для вивчення сучасної грецької мови і ознайомлення з Православною Церквою. «Спільно ступаючи вперед, спільно працюючи і спільно молячись, ми готуємося прийняти від Бога дар єдності, який, як плід Святого Духа, стане сопричастям і гармонією в законній різноманітності», – сказав на завершення Святіший Отець.