Папа заохотив дбати, щоб вмираючі мали доступ до Святих Тайн у будь-який час доби
  • Втр, 18/08/2015 - 16:41

Надзвичайний Ювілейний Рік Милосердя буде «слушною нагодою для того, щоб посилити співпрацю між пастирями і мирянами в тому, щоб з любов’ю доглядати і з лагідністю допомагати хворим та вмираючим». Таке побажання знаходимо у листі Папи Франциска до Мануеля Мартіна Соберґа, провідника «Федерації невідкладного і нічного священичого служіння» – організації, яка виникла 60 років тому і до якої свого часу належав священик Хорхе Маріо Берґольйо, теперішній Наступник святого Петра.

Цитуючи Буллу проголошення Року Милосердя «Misericordiae Vultus», Святіший Отець ще раз закликав поспішати до потребуючих, аби вони «відчули тепло нашої присутності, нашої дружби і нашого братерства». Адже з огляду на діла милосердя для тіла і душі «ми будемо суджені, пам’ятаючи про те, що в кожному з отих “найменших” перебуває Сам Христос». Папа висловив побажання, щоб діяльність організації, яка сьогодні присутня в 17 дієцезіях Аргентини та в Еквадорі, поширилася на решту території держави та на інші країни.

Федерація невідкладних і нічних священичих послуг зродилася 60 років тому з ініціативи кордобського адвоката Армандо Сесара Санчеса, який однієї ночі, коли погіршився стан здоров’я його сина, обійшовши десятки парафіяльних осередків та храмів міста, ніде не отримав відповіді. Пізніше у своїх спогадах про ці нічні пошуки священика для вмираючого сина він напише: «Все було відкритим – бари, аптеки, перукарні і книгарні, але не церква. Знайти священика виявилося неможливим».

Священик Хорхе Маріо Берґольйо брав активну участь в згаданому нічному служінні, покликаному забезпечити вірним доступ до Святих Тайн також в ті періоди доби, коли не є легко знайти священика. Він присвячував значну частину свого часу цій діяльності духовної та релігійної підтримки потребуючих, яку любив називати «Господньою швидкою допомогою».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць