Папа звернувся із закликом щодо ситуації в Судані та в Святій Землі
  • Нед, 12/11/2023 - 15:08

Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск нагадав про трагедію, яку переживає Судан, а також знову скерував свою думку Святої Землі, поновивши заклик звільнити заручників і уможливити доставку гуманітарної допомоги.

Нагадавши, як і кожної неділі, про страждання України, Папа Франциск не перестає виявляти свою близькість також і тим, хто через спалах збройного конфлікту страждає в Ізраїлі та Палестині. Але під час зустрічі з прочанами 12 листопада 2023 р. він також скерував думку до країни, де також триває війна, про яку однак, менше говорять. Промовляючи після проказування молитви «Ангел Господній», він сказав:

«Вже кілька місяців Судан є жертвою громадянської війни, яка не має жодних ознак згасання і яка призводить до численних жертв, мільйонів внутрішньо переміщених осіб та біженців у сусідніх країнах, а також до дуже важкої гуманітарної ситуації. Я близький до страждань дорогого народу Судану і звертаюся до місцевих лідерів із щирим закликом полегшити доступ гуманітарної допомоги та, за сприяння міжнародної спільноти, працювати над пошуком мирних рішень. Не забуваймо про цих наших братів і сестер, які переживають випробування!».

Далі Святіший Отець зазначив, що кожного дня його думка лине до важкої ситуації в Ізраїлі та Палестині. «Я близький, – сказав він, – до всіх, хто страждає, палестинців та ізраїльтян. Я обіймаю їх у цю хвилину пітьми. І багато молюся за них. Нехай же зупиниться зброя, вона ніколи не принесе миру, і нехай конфлікт не розширюється! Досить! Досить, браття! Досить! Нехай у Газі негайно розпочнуть рятувати поранених, захистять цивільне населення, нехай туди надійде набагато більше гуманітарної допомоги для цього виснаженого населення. Нехай будуть звільнені заручники, серед яких багато людей похилого віку та дітей. Кожна людина, чи то християнин, чи то юдей, чи то мусульманин, до якого б народу чи релігії вона не належала, кожна людина є священною, дорогоцінною в Божих очах і має право жити в мирі. Не втрачаймо надії: молімося і невтомно працюймо, щоб почуття людяності взяло гору над черствістю сердець».

Вітаючи різні групи прочан, Папа звернувся і до представників Спільноти святого Егідія, що прибули з деяких країн Азії, підбадьоривши їхні зусилля «в євангелізації та сприянні людині». «Вперед! Бажаю вам мужності! Ви є також допомагаєте будувати мир», – сказав він.