Переселенці у Запорізькій області отримали медичну допомогу від Папи Франциска
  • Птн, 03/03/2017 - 10:46

Медичний кабінет Карітас-Спес-Запоріжжя від початку проекту в рамках Акції допомоги “Папа для України” з 1 січня до 28 лютого 2017 року прийняв близько 800 осіб із числа ВПО.

У Запоріжжі при католицькому кафедральному храмі Бога Отця Милосердного щоденно працює медичний кабінет Caritas-Spes, в якому внутрішньо переміщені особи з Донецької та Луганської області можуть отримати консультацію медиків і безпосередню допомогу ліками та засобами гігієни. Медичний кабінет має на меті покращити якість життя цих людей, а також прислужитися їм простими милосердними вчинками.

Завдяки фінансуванню в рамках акції “Папа для України” протягом двох найхолодніших місяців зими близько 800-т осіб із числа ВПО, які зараз мешкають у Запоріжжі та населених пунктах Запорізької області, отримали необхідну медичну допомогу: ліки, дитячі та дорослі памперси, дитяче харчування, а також грунтовні консультації лікаря і соціального працівника.

Верещака Ольга Володимирівна, лікар-кардіолог із міської кардіореанімаційної бригади вже більше 20 років працює у Швидкій допомозі, а зараз ‒ головний спеціаліст медичного кабінету Caritas-Spes Запоріжжя. Лікарка розповіла про роботу в рамках Акції, а також про людей, з якими їхня команда працювала протягом двох останніх місяців зими.

“Спершу люди знайомилися з соціальним працівником, який записував їхні дані та допомагав зібрати документи і заповнити анкету. Потім пацієнтів направляють до лікаря. Я обстежую хворого і допомагаю підібрати необхідні медикаменти відповідно до діагнозу.

Пацієнти не завжди звертаються суто по медичну допомогу. Більшість із них бажає просто поговорити з лікарем. Нерідко бували випадки, коли  люди просто потребували розмови, слів підтримки і надії. Певним чином медичний кабінет компенсує недостатність спілкування людям, які зазнали травматичного досвіду війни і змушені були покинути свої домівки, а деякі з них стали свідками трагедій під час бойових дій, коли на власні очі бачили поранення та смерті”, – поділилася пані Ольга.

Як розповідають лікарі, найбільше за останній період по допомогу зверталися люди з серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями кишково-шлункового тракту, цукровим діабетом, захворюваннями центральної нервової системи, а також родини з дітьми-інвалідами.

Переселенці, які мають хронічні хвороби чи втратили на війні близьких, найбільше потребують допомоги психологів. Тому фахівці, задіяні у роботі медичного кабінету, лікують не лише тіло, але і душі людей, які до них звертаються.

Медичний кабінет прийняв величезну кількість пацієнтів у Запоріжжі. Та особливої уваги в рамках Акції “Папа для України” потребували саме внутрішні переселенці з зони бойових дій, які зараз проживають у сільській місцевості та віддалених від обласного центру районах Запорізької області. Зокрема, Приморського, Пологівського, Мелітопільського, Гуляйпільського, Токмакського, Новомиколаївського районів. Допомогу їм надавали у тісній співпраці з місцевими волонтерами та ініціативними групами переселенців, які працюють тут від початку війни та хвилі міграції.


Потребують допомоги!!!

Першокласник Сашко Гук
потребує термінової операції

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць