Під час закриття Року віри у Ватикані відбудеться перше прилюдне вшанування мощей святого апостола Петра
  • Суб, 23/11/2013 - 18:46

Однією з особливостей Євхаристійного богослуження, яке Папа Франциск очолить у неділю, 24 листопада 2013 р., з нагоди завершення Року віри буде виставлення для прилюдного почитання скриньки з мощами, які вважають мощами святого апостола Петра.

Цей реліквіярій був переданий Папі Павлу VI 1971 року та зберігався у папських апартаментах в Апостольському палаці. Протягом останніх років, з нагоди урочистості святих Петра і Павла, він виставлявся у приватній каплиці Єпископа Риму. Отож, це буде перше прилюдне виставлення мощей святого Петра.

Як відомо, імператор Костянтин, після прийняття християнства, вирішив спорудити базиліку на честь святого Петра, яка була споруджена на місті погансько-християнського некрополю біля цирку Калігули та Нерона, де, згідно з переданням, святий Петро прийняв мученицьку смерть. Місце для спорудження храму було обране так, щоб престіл був над місцем поховання апостола.

Довгі сторіччя ця інформація ґрунтувалася лише на письмових джерелах. Щойно під час археологічних розкопок, здійснених всередині минулого століття під Ватиканською базилікою, італійська археолог Марґеріта Ґвардуччі відшукала та розпізнала на одній з могил стародавнього некрополю ім’я апостола. Згодом були віднайдені фрагменти костей, дослідження яких виявило, що це є частина скелету чоловіка віком 60-70 років, що був обгорнутий пурпуровою тканиною. Віднайдено також напис грецькою мовою «Петро є тут всередині», а це місце розташоване саме під престолом базиліки.

Під час загальної аудієнції у середу, 26 червня 1968 року, Папа Павло VI оголосив, що на основі досліджень, можна стверджувати, що «мощі святого Петра були ідентифіковані таким чином, який ми можемо вважати переконливим». Бронзову скриньку, у якій поміщено знайдені кості, 1971 року було передано Папі, і відтоді вона зберігається у каплиці папської резиденції в Апостольському палаці.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць