У прес-центрі Ватикану відбулось представлення Надзвичайного Ювілейного Року, приуроченого Божому милосердю
  • Втр, 05/05/2015 - 16:01

5 травня 2015 р., у прес-центрі Ватикану відбулось представлення Надзвичайного Ювілейного Року, приуроченого Божому милосердю. Прес-конференцію провів архиєпископ Ріно Фізікелла, президент Папської Ради сприяння новій євангелізації. Виступав також монсеньйор Ґрем Белл, заступник секретаря цієї Папської Ради.

Архиєпискoп Ріно Фізікелла наголосив, що Апостольське Напоумлення «Радість Євангелія» (Evangelii gaudium), що є програмою понтифікату Папи Франциска, допомагає зрозуміти сенс цього Надзвичайного Ювілею, оголошеного 11 квітня цього року. У ньому вказано, що Церква живе невичерпним бажанням проявляти милосердя – плід досвідчення безмежного милосердя Отця і Його проникаючої сили. Це прагнення є світлом для зрозуміння Папської Булли проголошення Ювілею, яка має назву «Misericordiae vultus» – «Обличчя милосердя», в якій Святіший Отець накреслює мету Святого Року.

Як відомо, Святий Рік розпочнеться в урочистість Непорочного Зачаття цього року відкриттям Святих Дверей базиліки Святого Петра та завершиться 20 листопада 2016 року, в Неділю Господа Нашого Ісуса Христа, Царя Всесвіту.

Надзвичайний Святий Рік Милосердя, за словами президента Папської Ради сприяння новій євангелізації, не є повторенням Великого Ювілею 2000 року. Кожен із Святих Років приносить свої особливості та окрему мету. Папа Франциск бажає, щоб Ювілей милосердя відзначався як у Римі, так і в усіх дієцезіях та єпархіях.

Традиція проведення Святого Року в Католицькій Церкві була започаткована Папою Боніфатієм VIII у 1300 році, пропонуючи нагоду для поглиблення віри та оновлення християнського свідчення. Історія Святих Років характеризувалась циклічністю в 50 та 25 років, останній з яких – Великий Ювілей Двотисячоріччя, проведений святим Іваном Павлом ІІ. Крім того, Римські Архиєреї проголошували надзвичайні святі роки. Такими були Ювілеї Відкуплення 1933 та 1983 років. Надзвичайний Святий Рік оголошений Папою Франциском, ставить у центрі уваги Милосердного Бога, Який запрошує всіх повернутися до Нього.

Під час прес-конференції представлено логотип Ювілейного Року Милосердя, автором якого є о. Марко Рупник, ТІ. На ньому зображений Ісус-Добрий Пастир, який несе на раменах людину, що збилась з дороги, та слова “Будьте милосердні, як Отець” (пор. Лк 6,36), що є гаслом Ювілейного року.

Оголошено календар ювілейних заходів, які відбудуться протягом усього року, а також ще раз представлено сайт, присвячений Ювілеєві Милосердя, який уже відкритий у шістьох мовних редакціях.