В Івано-Франківській парафії молилися за мир у Сирії
  • Нед, 08/09/2013 - 00:39

7 вересня – всесвітній день молитви за Боже благословення для Сирії у такий непростий час боротьби за виживання, переслідувань для християн, які там проживають. Це день молитви і посту. У парафії Святих Кирила і Методія відбулися вечірні молитовні чування на знак солідарності та духовної єдності зі Святійшим Отцем Франциском та Патріархом Святославом. Саме в цей час Папа Римський очолював молитовні чування у Ватикані. Молитися і постити в цей день закликав Святійший Отець Франциск, Папа Римський та наш Патріарх Святослав. Молитовні чування у парафії провадив о. Йосафат Бойко, ВС.

Ще у неділю 1 вересня перед проказуванням молитви «Ангел Господній» через складну ситуацію, що склалася в Сирії та на Близькому Сході, Папа Франциск оголосив про те, що постановив призначити в усій Католицькій Церкви «День молитви і посту за мир у Сирії, на Близькому Сході та в усьому світі» на 7 вересня. Папа закликав усі місцеві Церкви організувати відповідні моління та повідомив, що він сам очолить молитовне чування цього дня на площі св. Петра.

А 4 вересня сказав: «Ще раз закликаю всю Церкву інтенсивно пережити цей день, і вже відтепер складаю подяку іншим братам-християнам, братам з інших релігій та всім людям доброї волі, які бажатимуть приєднатися до цієї ініціативи у відповідних для них місцях та способах. Особливо закликаю вірних римлян та паломників взяти участь у молитовному чуванні тут, на площі Святого Петра, о 19-й годині, щоб благати у Господа Бога великого дару миру. Нехай же по всій землі піднесеться сильне волання про мир!»

Наш Патріарх Святослав також звернувся до всіх вірних нашої Церкви  словами:

«Відповідаючи на численні заклики і мольби про християнську солідарність наших братів і сестер у Сирії та долучаючись до заклику Святішого Отця щодо трагедії християн у цій країні, звертаюся до вас із цим листом.

Уже протягом тривалого часу ми є свідками жорстокого конфлікту в різних країнах Близького Сходу. Сирійська трагедія найбільшою мірою стосується християнських спільнот древніх Церков у цій країні. Саме християни стають основними жертвами морального і фізичного насилля, викрадень, шантажу та нечуваних звірств. Як повстанці, так і урядові війська часто використовують старовинні християнські святині та поселення для військових атак, прикриваючись мешканцями як живим щитом.

З великою тривогою весь християнський світ сприйняв звістку про те, що готується військове втручання в Сирію з боку західних держав. Ця дія може спричинити знищення цілої низки християнських спільнот на цій землі. Жодний конфлікт, який стараються розв’язати силою, не приносить користі, а навпаки – стає лихом для мирного населення.

Ми – сини і дочки Христа – не можемо бездіяльно спостерігати за трагедією в Сирії, а повинні об’єднатися в молитві й пості за Божий дар миру для цієї багатостраждальної землі, пам’ятаючи Христові слова: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мт. 5, 9)…

З усього серця звертаюся до всіх вас: єпископів, священиків, богопосвячених осіб і мирян Української Греко-Католицької Церкви в Україні та поза її межами – з проханням приєднатися до заклику Папи Римського і найближчої суботи «єдиним серцем і єдиними устами» разом з усією Вселенською Церквою присвятити свої молитви за мир у Сирії, Близькому Сході та всьому світі».

У парафії Кирила і Методія також провели вечірні чування. Перед виставленими Святими Тайнами молилися Вечірню. Відтак співали Ісусову Молитву, висловлюючи різні намірення:

- за Святу Церкву, за Папу, Патріарха, єпископів, священиків, монахів і монахинь, особливо за місіоінерів і місіонерок;

- за християнські родини, за молодь і дітей;

- за християн Сирії та Єгипту, які терплять жорстокі переслідування у своїх країнах;

Відтак о. Йосафат Бойко, який очолив богослужіння уділив благословення Святими Тайнами та розказав про християн Сирії та жорстокі переслідування. Він пригадав один момент з його життя, коли перебував в Аргентині в 2006 році і в одній родині йому розказували, що колись вони молилися за християн в Україні і в Радянському Союзі. Ті люди, не знавши України, знали, що тут було підпілля і молилися за силу і витривалість католиків. “Так само і ми, – сказав священик, – не знавши сирійців і їх країни, молимося, бо знаємо, що у них знищено багато храмів, вбито християн і вони потребують наших молитов”.

У чуваннях взяли участь парафіяни, брати-монахи та хлопці зі спільноти молодих покликань, сестри монахині з Новіціату Блаженної Йосафати Гордашевської, сестри і жителі Дому Милосердя з Крихівців та Горохолини, якими опікуються наші сестри.

Прес-центр парафії


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць