В Івано-Франківську вшанували пам’ять жертв комуністичних репресій
  • Пон, 20/10/2014 - 13:13

Минає чверть століття з початку розкопок на території урочища Дем’янів Лаз поблизу Івано-Франківська, які організувало обласне відділення товариства ”Меморіал”.

Щоб вшанувати пам’ять розстріляних на цьому місці в’язнів з тюрми НКВС, 18 жовтня, поблизу діючого там меморіального комплексу, зібралися представники духовенства, влади, громадськості, ветерани визвольних змагань, учасники антитерористичної операції. В обласний центр Прикарпаття приїхали також делегації з усіх районів. Всі спільно помолилися за мир в Україні та упокій загиблих, які в різні періоди відстоювали незалежність нашої держави. До могил у Дем’яновому Лазі поклали квіти і вінки.

До присутніх звернувся також Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ кир Василій (Івасюк). “Закликаємо всіх і надалі витривало крокувати дорогою правди та свободи, щодня будувати наше майбутнє ревною молитвою, солідарністю з стражденними і потребуючими. Скеровуємо особливі слова визнання до всіх, які сьогодні з подиву гідною самопожертвою стоять на фронті нашої спільної свободи. Дякуємо всім, хто своєю великодушністю та особливою жертвою свідчить про Божі істини в час війни й великих моральних викликів”, - сказав єпарх.

За словами голови обласного відділення “Меморіалу” Степана Каспрука, упродовж 25 років, відколи було проведено перші установчі збори товариства, здійснено розкопки у 75 місцях. Там було знайдено рештки понад 3,5 тис. жертв комуністичного режиму.

“Одночасно з розкриттям таких злочинів проявлялися ознаки комуністичної ідеології, – зазначив у коментарі заступник голови облдержадміністрації Сергій Адамович. – А нині за цим ховається імперська російська сутність, яка сприяє вбивствам, захопленню української держави. Вірю, що нас вбереже історична пам’ять, захистить від тиску та повторення трагічних подій”.


Паломництво Святими місцями