Важкі питання. Чи може священик отримати дозвіл на шлюб?
  • Пон, 13/02/2017 - 16:00

ПИТАННЯ: Чи має право католицький священик попросити у Папи Римського або у когось, хто має повноваження, дозвіл на одруження?

ВІДПОВІДЬ: Згідно з канонічним правом (канон +1078 Кодексу канонічного права), прийняте таїнство рукоположення є перешкодою для здійснення Таїнства Шлюбу. Від деяких перешкод можливо отримати диспензу (скасування) від місцевого ординарія (єпископа), проте священний сан відноситься до таких перешкод, диспензу від яких може надати тільки Апостольський Престол. Це стосується не тільки свячень, а й вічного обіту чистоти, який дають монахи. Таким чином, навіть якщо католицькому священику з чернечого ордену і вдасться отримати від Апостольського Престолу диспензу від перешкоди, що виникає з рукоположення, йому необхідна також диспенза від перешкоди, що виникає з обіту чистоти. Обидві ці перешкоди знаходяться у виключній юрисдикції Апостольського Престолу, тобто Папи Римського.

До цього слід додати також те, про що йде мова в канонах 1087 і 1088 Кодексу канонічного права: шлюб при наявності такої перешкоди, від якого не отримана диспенза, буде укладено недійсним чином.