Відбувся Круглий стіл у колі освітян Стрийщини
  • Птн, 08/11/2013 - 08:51

В рамках проведення Суспільних днів УГКЦ у Стрийській єпархії відбувається цілий ряд організованих заходів. У Середу, 6 листопада у м. Стрий відбувся Круглий стіл із освітянами Стрийщини, організований Комісією УГКЦ Справедливість і Мир у Стрийській єпархії. Дана зустріч проходила в конференц-залі місцевого єпархіального управління. Цього дня освітяни мали нагоду послухати доповідь політолога та науковця, аспіранта Львівського Національного Університету ім. Івана Франка – Євгена Ланюка, на тему: «Роль соціальних мереж у сучасних світових політичних процесах. Український контекст. Відповідальність суспільства».
У політичній сфері соціальні мережі відіграють надзвичайно важливу роль, адже їх поширення та доступність зумовило те, що часто опозиційні сили тих чи інших політичних режимів у різних країнах можуть вільно ділитись інформацією, критикувати існуючу владу, закликати маси людей до повстання тощо. Проте, слід пам’ятати, що соціальні мережі несуть також і певні небезпеки. «Інтернет та соціальні мережі, – за словами Євгена Ланюка, – це гіпернасичена версія світу. Молоді люди, живучи у цьому віртуальному світі, позбуваються відчуття реальності. Існує навіть так звана крайня залежність від соціальних мереж. Вчені та лікарі із цим повʼязують виникнення нової психічної хвороби, адже відомі випадки, коли молоді люди потрапляли у депресію через те, що їхні друзі не «лайкнули» оновлений статус на їх сторінці у соціальних мережах».

В ході зустрічі, відбувалось активне обговорення теми та можливі вирішення актуальних проблем, повʼязаних із надмірним користуванням інтернетом та соціальними мережами учнями. Шукали шляхів вирішення проблематики через наголос на відповідальність особисту та суспільну.  Модератором дискусій виступив о. Олег Кобель – голова Комісії Справедливість і Мир у Стрийській єпархії, котрий зауважив, що часто соціальні мережі такі як «Вконтакті» чи «Facebook» замінюють особистісне спілкування людей навіть у віртуальному світі. Часто буває й таке, що люди, маючи нагоду спілкуватись зі своїми знайомими, родичами чи друзями через «Skype», вибирають не цей новітній спосіб спілкування, а використовують переписку у соціальних мережах.

В свою чергу,учасниця Круглого столу Оксана Чупко – вчитель малої гімназії міста Стрия, висловила аргументацію щодо відповідальності батьків, які повинні більше звертати увагу на виховання своїх дітей, оскільки, вільний та неконтрольований доступ дітей до Інтернету, може мати негативний вплив у подальшому розвитку молодої особистості. Ця відповідальність повинна мати конкретні і практичні кроки. Батькам потрібно не «відгороджуватись» від можливості вивчення та навиків користування комп’ютером чи Інтернетом. А навпаки, маючи певні знання у сфері інноваційних технологій, у батьків буде більше шансів вберегти свою дитину від згубного впливу непотрібної інформації, що міститься у світовій павутини під назвою – Інтернет.

У часі Круглого столу також було обговорено сучасні проблеми освітян, також актуальні виклики та труднощі виховного, формаційного характерів дітей, молоді. Обговорили та погодили і спільні поміж представниками освіти і духовенства ініціативи. Зокрема, у запропонованих в часі дискусії пропозиціях і вирішеннях існуючих проблем, учасники Круглого столу продовжуватимуть і надалі організовувати спільні зібрання, створювати спільні звернення до громадськості, місцевої влади, вірян, не залишатися байдужими, але відповідальними громадянами українського суспільства.

Інформаційна служба Комісії УГКЦ Справедливість і Мир