Завершено реставрацію гробниці Ісуса Христа
  • Срд, 22/03/2017 - 19:54

22 березня в Храмі Гробу Господнього відбулася церемонія, присвячена завершенню реставрації Кувуклії - ротонди, яка була зведена на місці, де, згідно з переказами, після зняття з хреста був похований Ісус Христос.

Роботи, що проводилися грецькими фахівцями, тривали дев'ять місяців. У них брали участь близько 50 осіб. Як пише видання The Guardian, співробітники Національного технічного університету Афін брали участь в реставрації афінського Акрополя і храму Святої Софії в Стамбулі.

Працювати їм доводилося в основному ночами, щоб в денний час святиня залишалася доступною для віруючих. Вони видалили кіптяву від свічок, голубиний послід, зміцнили давню конструкцію за допомогою титанових болтів.

В ході робіт вперше була знята мармурова плита, встановлена над місцем поховання Христа в 1555 році. Під цією плитою виявилася ще одна, що датується епохою хрестоносців. На плиті з сірого мармуру вирізаний хрест.

"Землетруси, пожежі і завоювання неодноразово руйнували Храм. Ми не знали, чи знаходиться Кувуклія в правильному місці. Зараз ми отримали підтвердження, що це те саме поховання, що знайшов імператор Костянтин і якому поклонялися хрестоносці", - сказав археолог Фредерік Хіберт.

За його словами, після розкопок першими в гробницю зайшли представники вірменської і грецької православної церков, а також францисканців, - в їхньому віданні перебуває святиня. Вийшли вони з Кувуклії, не приховуючи посмішок.

Він додав, що людських рештків в гробниці виявлено не було. Хіберт зазначив, що досягти домовленості про проведення розкопок було вкрай складно, оскільки будь-яке питання, що стосується Храму, вимагає нескінченних погоджень між конфесіями. Як приклад археолог привів сходи, що їх не зсовували з місця 240 років.

Нагадаємо: згідно з євангельської традиції, після смерті на Голгофі Христос був знятий з хреста і похований в печері, яка знаходилася поряд. Через три дні, коли учні прийшли за його тілом, вони не виявили Ісуса.

У 326 році імператор Костянтин відправляє свою матір, імператрицю Олену, до Єрусалиму, щоб знайти гріб Господній і хрест, на якому Ісус був розп'ятий. Згідно Євсевію Кейсарійскому, гробниця була виявлена під язичницьким храмом Афродіти.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць