27 серпня 1992 року тіло Патріарха Йосифа перепоховали із крипти Прокатедрального Собору Святої Софії в Римі у крипту Архикатедрального Собору Святого Юра у Львові
  • Пон, 28/08/2023 - 16:20

27 серпня 1992 року тіло Патріарха Йосифа (СЛІПОГО) було перенесене із крипти Прокатедрального Собору Святої Софії в Римі до Львова та перепоховане у крипті Архикатедрального Собору Святого Юра ,як він заповів у своєму «Завіщанні»:

«Поховайте мене в нашому Патріяршому Соборі Святої Софії, а як воплотиться наше видіння і постануть на волі наша Свята Церква і наш Український Нарід, занесіть мою домовину, в якій спочину, на рідну Українську Землю і покладіть її у храмі Святого Юра у Львові, біля гробниці Слуги Божого Андрея. Вмираю і відходжу з цього світу як той, кого він, Сл. Б. Митрополит Андрей, Глава нашої Церкви, владою своєю покликав на Екзарха Великої України. Якщо такою буде воля Божа і бажання Українського Божого люду, складіть мою домовину в підземеллях оновленого Собору Святої Софії. В підземеллях Київської тюрми мене довгими роками мучили, коли я був живим, в підземельній гробниці оновленого Собору Святої Софії Київської спокійно спочив би я, коли буду плоттю померлий!». (Із «Завіщання» Патріарха Йосифа).

Джерело: Oleg Tsunovskyy


Паломництво Святими місцями