Апостольський Престіл

 • Субота, Травень 21, 2022 - 17:07
  Спілкуючись із журналістами за підсумками зустрічі з Міністром закордонних справ України, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами наголосив на близькості Папи та Святого Престолу з Україною та закликав не піддаватися знеохоченню і не припиняти старання знайти шляхи для негайного припинення цієї «безглуздої» війни.
 • Субота, Травень 21, 2022 - 17:03

  У четвер, 19 травня, архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, у межах триденного візиту в Україну відвідав у Києві Патріарший собор Воскресіння Христового і зустрівся з Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою УГКЦ. Архиєпископа Ґаллаґера супроводжував Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

 • П'ятниця, Травень 20, 2022 - 11:53

  Запевнити народ України в любові та прихильності Святішого Отця – це одна з цілей візиту до України Секретаря у справах стосунків з державами Святого Престолу. Про це він говорив під час зустрічі з представниками цивільної влади Львова.

 • Четвер, Травень 19, 2022 - 13:11

  Після завершення місії Архиєпископа Пола Річарда Ґаллаґера в Україні (керівника ватиканської дипломатії) буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни – зазначив кардинал П’єтро Паролін під час зустрічі в католицькому Університеті Мілану.

  18 травня Держсекретар Ватикану сказав, що «на даний час в Україні перебуває Архиєпископ Ґаллаґер, котрий виїхав туди на місію і сподіваюсь, що повернеться в неділю. Після його повернення подивимось, що слід робити».

 • Середа, Травень 18, 2022 - 10:55

  Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрінеться із представниками ієрархії та влади, зокрема, з Міністром закордонних справ України, а також відвідає місця, які постраждали від війни.

 • Четвер, Травень 12, 2022 - 14:19

  Вислужений ординарій Гонконгу був затриманий за звинуваченням у «змові з чужоземними силами» та випущений після допиту під заставу.

  «Святий Престол із занепокоєнням отримав повідомлення про арешт кардинала Ченя та з якнайбільшою уважністю слідкує за розвитком ситуації», – заявив, відповідаючи на запитання журналістів, речник Апостольської Столиці Маттео Бруні.

 • Понеділок, Травень 9, 2022 - 13:26

  Держсекретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін продовжив дію коронавірусних обмежень, що є зобов’язуючими на території Держави Ватикану, до кінця травня. У декреті, датованому 6 травня, кардинал зазначив, що «актуальна пандемічна ситуація закликає до певних екстраординарних і виняткових заходів».

  Уряди Італії та інших європейських держав скасовують коронавірусні обмеження, на відміну від Ватикану. Обмеження стосуються працівників, консультантів та гостей Ватикану.

 • Четвер, Травень 5, 2022 - 11:58

  Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін наголосив на постійній готовності Святого Престолу надати допомогу в переговорах щодо війни в Україні та засудив будь-яке виправдання конфлікту на основі християнських цінностей.

 • Четвер, Квітень 28, 2022 - 17:27

  Суспільно-політичні, церковні та екуменічні наслідки війни, роль жінки в Церкві, дипломатична служба Святого Престолу та імплементація нової Апостольської Конституції про Римську Курії були серед тем чергової сесії Ради Кардиналів.

 • Четвер, Квітень 21, 2022 - 11:02

  Уродженець Мексики, кардинал Барраґан був знаним богословом, який залишив вагомий слід у католицькій освіті в Мексиці, та ревним співробітником Римської Курії, де очолював Папську Раду душпастирства охорони здоров’я.

  В середу, 20 квітня 2022 р., в Римі на 90-му році життя переставився до вічності кардинал Хав’єр Лосано Барраґан, вислужений Голова Папської Ради душпастирства охорони здоров’я. Святий Іван Павло ІІ ввів його до Колегії кардиналів 2003 року, тож він брав участь у конклаві 2005 року, який обрав Венедикта XVI.

 • Вівторок, Квітень 19, 2022 - 13:45

  Кардинала Реймонда Берка не пропустили до ватиканських бюро, оскільки він не мав «зеленої перепустки», яка підтверджує, що він був вакцинований від Covid-19. Як інформує «Church Militant», американського кардинала, котрий є членом Верховного трибуналу Апостольської Сигнатури, затримали перед входом до будівлі за вказівкою кардинала П’єтро Пароліна.

 • Вівторок, Квітень 12, 2022 - 21:00

  У ці дні на ім’я Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, надійшло багато звернень від вірних Церкви та громадянського суспільства, як з України, так і з-за кордону, з проханням прокоментувати задум, щоб під час цьогорічної Хресної дороги, яка щороку відбувається у Римі у Страсну п’ятницю за григоріанським календарем, Хрест спільно несли українці і росіяни. Також Главу УГКЦ просили переказати до Апостольської столиці велике обурення та несприйняття цього задуму українцями усього світу.

 • П'ятниця, Квітень 8, 2022 - 12:40

  Андрій Юраш, якого Президент України призначив на цю посаду 14 грудня минулого року, є четвертим Послом при Святому Престолі після того, як 30 років тому були встановлені дипломатичні стосунки між Святим Престолом й Україною.

   

 • Середа, Березень 23, 2022 - 10:53

  Спілкуючись із журналістами після інавгурації нового осередку ватиканської педіатричної лікарні «Bambino Gesù» в Пассоскуро поблизу Риму, Державний Секретар Святого Престолу знову наголосив на готовності Святого Престолу зробити свій внесок посередництва в переговорах з метою припинення війни в Україні.

 • Вівторок, Березень 22, 2022 - 12:49

  Папа Франциск проголосив Апостольську Конституцію «Praedicate Evangelium» (Проповідуйте Євангеліє) про Римську Курію, яка надає більш місіонерську структуру органові, покликаному допомагати Святішому Отцеві в його служінні.

 • Субота, Березень 19, 2022 - 14:53

  Із набранням чинності документа, що носить назву «Praedicate Evangelium», завершується процес реформи Римської Курії, започаткований Папою Франциском.

   

  Прес-служба Святого Престолу поширила повідомлення про те, що 19 березня 2022 р. в урочистість святого Йосифа, обручника Діви Марії, шляхом публікації в бюлетені прес-служби Святого Престолу, Святіший Отець Франциск проголосив текст Апостольської Конституції «Praedicate Evangelium» про Римську Курію та її служіння Церкві у світі, яка набере чинність 5 червня 2022 року, в урочистість П’ятидесятниці.

 • Вівторок, Березень 8, 2022 - 14:02

  Державний Секретар Святого Престолу закликає зупинити бої та запобігти подальшій ескалації, запевняючи у готовності брати участь в дипломатичних ініціативах для досягнення миру.

  «Реагування Святого Престолу відбувається на різних рівнях», – сказав кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар, розповідаючи в інтерв’ю для телеканалу Італійської Єпископської Конференції «Tv2000» про зусилля, що докладаються в зв’язку з війною, що триває на сході Європи.

 • Понеділок, Лютий 28, 2022 - 16:54

  Конгрегація Інститутів богопосвяченого життя і Товариств апостольського життя написала звернення до спільнот із закликом до неустанної молитви, щоби «припинилася війна, щоби не перемогла економіка, яка вбиває, щоби діалог був сильнішим від зброї».

 • Понеділок, Лютий 28, 2022 - 16:50

  Державний Секретар Святого Престолу поспілкувався з журналістами деяких італійських видань, з якими поділився думками з приводу війни, яку Росія розв’язала проти України, закликаючи до деескалації та переговорів і запевняючи і готовності Святого Престолу сприяти цьому.

 • Понеділок, Лютий 14, 2022 - 15:12

  Побачив світ Апостольський лист Motu proprio “Fidem servare”, яким Папа Франциск змінює внутрішню структуру Конгрегації доктрини віри.

  У понеділок, 14 лютого 2022 р., у Ватикані оприлюднено Апостольський лист Motu proprio Папи Франциска «Fidem servare» (Берегти віру), яким змінюється внутрішня структура Конгрегації Віровчення, чітко розділяючи її доктринальні та дисциплінарні повноваження шляхом створення двох окремих секцій, призначаючи для кожної окремого Секретаря. Таким чином, Префект матиме двох заступників.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць