Новини

 • 26 Вересень 2023 (17:11)

  Через Державного Секретаря Святого Престолу Папа Франциск склав співчуття постраждалим внаслідок вибуху сховища нафтопродуктів в Беніні на кордоні з Кенією, що забрав життя щонайменше 35 людей.

 • 26 Вересень 2023 (17:08)

  28 вересня об 11:00 у храмі Пресвятої Трійці отців василіян у Вільнюсі (Литва) відбудеться Архиєрейська Божетсвенна Літургія, яку очолить Глава УГКЦ у межах відзначення 400-річчя мучеництва святого Йосафата у співслужінні з архиєпископом Ґінтарасом Ґрушасом.

  Після Літургії відбудеться урочисте відкриття та освячення барельєфу святого Йосафата на фасаді храму Пресвятої Трійці. Цього ж дня о 18:00 в Музеї церковної спадщини Блаженніший Святослав разом з Вільнюським архиєпископом Ґінтарасом Ґрушасом відкриють виставку, присвячену святому Йосафату.

 • 26 Вересень 2023 (17:06)

  У Папському патристичному інституті Августиніанум у Римі відбулась зустріч учнів Йозефа Ратцінґера, вперше після смерті Бенедикта XVI. Вони вирішили, що продовжуватимуть традицію щорічних зустрічей, які відбуватимуться власне у Римі, де Папа Ратцінґер провів більшу частину свого життя і де розташований його гріб.

 • 26 Вересень 2023 (16:26)

  Напередодні початку Синоду про Синодальність на площі св. Петра у Ватикані зберуться християни, щоб помолитись за учасників засідань. Зазначимо, що це не будуть виключно вірні католики. Під проводом екуменічної спільноти Тезе перед ватиканською базилікою зберуться навіть представники протестантських течій. До участі їх закликає сам Папа Франциск. Як заявив провідник «Тезе», англіканець, який називає себе «брат Метью», Святійший Отець захотів, щоб такого виду зустріч огорнула молитвою внутрішні події Католицької Церкви.

 • 26 Вересень 2023 (14:46)
  В інтерв’ю для Радіо Ватикану - Vatican News Преосвященний Франсуа-Ксав'є Бустілло, єпископ Аяччо на Корсиці, поділився думками з приводу Апостольської подорожі Папи Франциска до французького міста Марсель, що відбулася з 22 по 23 вересня 2023 року.

  Преосвященний Франсуа-Ксав'є Бустілло, єпископ Аяччо на Корсиці, що буде піднесений до гідності кардинала під час наступної звичайної консисторії 30 вересня 2023 року, поділився своїми думками з Vatican News щодо виступів Папи Франциска під його Апостольської подорожі до Марселя у Франції.

 • 26 Вересень 2023 (14:09)

  Відзначення, що відбуваються у Неділю Христа Царя згідно з літургійною традиціє Церкви латинського обряду, пройдуть в рамках приготування до Святого Року 2025 в центрі уваги якого чеснота надії.

 • 26 Вересень 2023 (13:53)

  23 вересня українці, які проживають у Німеччині, звершили паломництво до Марійського відпустового центру в Альтеттінгу. Проща щорічно організовується Апостольським екзархатом для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії.

  «Ми сьогодні просимо у Господа витривалості у вірі, відновлення нашої надії і хочемо вчитися любові, щоб ми нею горіли так, як горять нею наші захисники на фронті, наші волонтери, наші медики, всі, хто захищає Україну. Вони є мучениками наших днів», — мовив під час проповіді до українських паломників владика Богдан.

 • 26 Вересень 2023 (13:31)

  Апостольський нунцій у Німеччині Архиєпископ Нікола Етеровіч напоумив німецьких ієрархів у справі християнської антропології. У промові, виголошеній на відкритті пленарного засідання Конференції Єпископату Німеччини, він говорив про вчення Книги Буття, сотворення людини жінкою і чоловіком та про помилки гендерної ідеології.

  Про це повідомляє pch24.pl з посиланням на Kath.net.

 • 26 Вересень 2023 (13:05)

  Європарламент оголосив номінантів на премію Сахарова 2023 року, якою вшановують осіб та організації, які винятково захищають права та свободи людини. Цьогоріч одним із номінантів є Роландо Альварес, ув’язнений диктатурою Ортеги в Нікарагуа католицький єпископ, фальшиво звинувачений у “зраді батьківщини”. Про це повідомляє CNA.

 • 26 Вересень 2023 (11:54)

  У неділю, 24 вересня 2023 року, у Зборові відбулися урочистості з нагоди 30-ліття єпископської хіротонії владики Михаїла Колтуна, єпарха Сокальсько-Жовківського, та проголошення Зборівської єпархії.

 • 26 Вересень 2023 (11:39)

  У неділю, 24 вересня, сестри служебниці Непорочної Діви Марії дякували Богові за 25-річчя богопосвяченого життя с. Арсенії Лісовської, с. Володимири Зозуляк, с. Дарії Пітулик і с. Маркії Цимбаліста. Подячну Літургію в каплиці Провінційного дому відслужив о. Дам’ян Кастран, ЧСВВ. У слові до сестер він чимало згадував про перші кроки ювілярок на дорозі посвяти у згромадженні. Адже тоді о. Дам’ян був духівником у новіціяті сестер служебниць.

 • 26 Вересень 2023 (11:38)

  25 вересня у сесійній залі Буської міської ради за участю священнослужителів, освітян, працівників культури, представників місцевого самоврядування територіальної громади відбувся форум «За християнські цінності».

 • 26 Вересень 2023 (11:34)

  Значуще зменшення кількості християн в Сирії та Лівані може призвести до вимирання релігії в цих країнах, попереджає патріарх Йосиф Абсі.

  Згідно зі Звітом про релігійну свободу у світі 2023 року, від благодійної організації “Допомога Церкві в Нужді” (ACN), відсоток християн в Сирії знизився з 6,31% до 3,84% між 2016 та 2021 роками. У Лівані, попри різні оцінки, їхня частка в населенні становить приблизно третину (32,4%), що нижче, ніж було вказано в американському звіті 2010 року.

  Ситуацію загострюють економічна криза та пандемія, а в Сирії ще й тривала громадянська війна.

 • 26 Вересень 2023 (11:26)

  21–23 вересня у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах відбулася міжсемінарійна студентська конференція «Святий Йосафат — пастир, який віддав життя за єдність Церкви» з нагоди 400-річчя мученицької смерті священномученика.

 • 26 Вересень 2023 (11:23)
  Зустрічаючись минулого тижня із ректорами закладів вищої освіти Латинської Америки та Карибського регіону, що входять до Мережі університетів за дбання про спільний дім, Папа Франциск повідомив про назву свого чергового Апостольського напоумлення, що стане продовженням енцикліки «Laudado si’».
 • 25 Вересень 2023 (17:43)

  20-21 вересня в Британській Колумбії, Онтаріо та Новій Шотландії відбулися масові демонстрації батьків і просто небайдужих громадян Канади, які виступають проти нав’язування цінностей ЛГБТ-культури дітям.

 • 25 Вересень 2023 (17:39)
  У Римі відбулася пленарна зустріч Папської Комісії захисту неповнолітніх, в рамках якої Папа зустрівся із представниками асоціації «LOUDfence», що допомагає постраждалим від зловживань.
 • 25 Вересень 2023 (17:37)
  Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ ділиться думками про виклики, які перед Церквою поставила війна, наголошуючи на різних вимірах капеланського служіння та виокремлюючи особливості служіння милосердя.

  Від 3 до 13 вересня 2023 р. у Римі відбувався черговий щорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який зібрав на спільні наради ієрархів з чотирьох континентів, де присутність структури цієї Церкви. Вони з’їхалися, щоби разом обговорити те, що повинна робити Церква для того, щоб допомагати зцілювати рани, завдані війною.

 • 25 Вересень 2023 (16:31)
  Приймаючи представників організації, яка розробляє механізми для захисту неповнолітніх від зловживань, Папа вказав на рішучість діяння Церкви в цьому напрямку, заохочуючи також суспільство переймати добрі практики, викриваючи зокрема лихо педопорнографії.
 • 25 Вересень 2023 (14:58)
  Проповідуючи під час Святої Меси з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця, яку він очолив у Марселі наприкінці «Середземноморських зустрічей», Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові закликав долати упередження, наголошуючи на тому, що міграція причиняється до будування багатокультурних суспільств, де розмаїття стає збагаченням.

Сторінки

Паломництво Святими місцями