Новини

 • 17 Травень 2024 (15:45)

  Латинський патріарх Єрусалиму кардинал П’єрбаттіста Піццабалла в середу, 15 травня, відвідав парафію Святого Сімейства в Газі. Кардинал здійснив цю поїздку вперше з початку війни між Ізраїлем і ХАМАС на знак солідарності і підтримки невеликої, але стійкої спільноти вірян.

  Латинського патріарха Єрусалиму супроводжували Великий Госпітальєр Суверенного Мальтійського Ордену Фра Алессандро Де Франчішіс та священник парафії Святого Сімейства о. Габріеле Романеллі.

 • 17 Травень 2024 (15:39)

  У книзі-інтерв’ю з Вітторіо Мессорі кардинал Ратцінґер, серед іншого, ділився думками про кілька критеріїв на шляху оцінювання автентичності об’явлень.

 • 17 Травень 2024 (15:33)
  Звертаючись до учасників Пленарної асамблеї Комісії сакральної археології, Папа Франциск зазначив, що катакомби «будуть одним з найбільш пріоритетних відвідуваних місць». Тому він позитивно висловився про збільшення кількості об’єктів, відкритих для відвідувачів. Паломництво до катакомб, за його словами, «нагадує нам, що всі ми є паломниками, які прямують до зустрічі з Богом».
 • 17 Травень 2024 (15:32)
  Від ствердження, що немає перешкод для душпастирських ініціатив до повністю негативного судження, загалом – 6 можливих визначень, які містяться в нових правилах, що стосуються розпізнання гаданих надприродних явищ. Відповідний документ Дикастерії віровчення затвердив Папа Франциск. Ні єпископ, ні Апостольська Столиця не висловлюватимуться щодо ствердження надприродності явища, обмежуючись дозволом на проведення паломництва і набожності.
 • 17 Травень 2024 (15:29)

  Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерв’ю для «Громадського телебачення» прокоментував питання про патріархат для УГКЦ. «Ми маємо патріархат, але він ще не визнаний», — сказав Предстоятель.

 • 17 Травень 2024 (11:59)
  Європейська комісія розпочала офіційне розслідування щодо соціальних мереж Facebook та Instagram через побоювання, що ці платформи можуть "стимулювати поведінкову залежність" у дітей
  "Регуляторні органи ЄС розпочали офіційне розслідування щодо Facebook та Instagram через проблеми щодо захисту дітей", - поінформували в Європейській комісії.

  Єврокомісія заявила, що системи Facebook та Instagram, включаючи певні алгоритми, можуть "використовувати слабкі сторони та недосвідченість неповнолітніх осіб та спричиняти у них адиктивну поведінку".

 • 17 Травень 2024 (11:56)

  Швейцарський небінарний виконавець Немо, який просить використовувати щодо себе займенник "вони", після перемоги на Євробаченні-2024 намагається використати свій здобуток для проведення соціальних реформ на батьківщині.

 • 17 Травень 2024 (11:12)

  Мер Варшави Рафал Тшасковський заборонив релігійні символи, такі як розп’яття, в міських установах. Польська щоденна «Газета Виборча» (четвер) повідомляє, що працівникам офісів також заборонено мати релігійні символи на своїх робочих місцях. Однак заборона не поширюється на «релігійні символи для особистого користування, які носять люди, що працюють в офісі, наприклад, у вигляді намиста, татуювання або браслета», — пише видання. 

 • 17 Травень 2024 (11:07)

  Напередодні європейських виборів католицькі сімейні організації закликали поставити сім’ю в центр майбутньої політики ЄС. «Без захисту сім’ї не може бути захисту навколишнього середовища», – йдеться в заяві, опублікованій в середу, 15 травня, в Брюсселі Європейською федерацією асоціацій католицьких сімей (FAFCE). У заяві 33 асоціації католицьких сімей також закликають поставити захист дітей від порнографії на перше місце в порядку денному і визнати першість батьків у вихованні дітей.

 • 17 Травень 2024 (11:05)

  12–15 травня у Римі відбувалася річна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ. Члени комісії зустрілись із Святішим Отцем Франциском під час загальної папської аудієнції у Ватикані.

 • 17 Травень 2024 (11:02)

  Американський єпископ Роберт Баррон та команда, що створила католицький додаток «Hallow» закликають до участі в молитовній ініціативі, яка має на меті молитву за тих, хто відійшов від віри.

  Акція під назвою «Виклик 50 тисяч Вервиць» залучила людей з цілого світу. Це можна побачити на карті події. Від початку травня до сьогодні учасники помолились 33 689 Вервиць.

 • 16 Травень 2024 (17:51)

  Молодіжна спільнота – як криниця, вона постійно віддає воду, але водночас постійно має приплив нової. Тому вода в ній ніколи не закінчується. Завжди є велика небезпека для молодіжної спільноти замкнутися на певних людях, тоді вона приречена на вимирання. Бо в такому випадку небуде кому після вас продовжувати в ній бути.

 • 16 Травень 2024 (14:40)

  14 травня президент Папської академії захисту життя архієпископ Вінченцо Палья повідомив ватиканські ЗМІ про свою участь у міжнародній конференції в Торонто (Канада), запланованій на період із 17 до 23 травня. Захід присвячений темі підтримки хворих на останніх етапах життя.

 • 16 Травень 2024 (14:37)

  Готичні собори або романські храми можуть ефективно достукатися до сердець сучасних молодих людей і навіть зацікавити їх християнством. У Франції є вагомі докази цього у вигляді молодих людей, які просять про хрещення. Цього року там було зафіксовано рекордну кількість навернень до католицизму. Виявляється, що в кожному третьому випадку зустріч з християнським сакральним мистецтвом стояла біля витоків віри.

 • 16 Травень 2024 (14:35)
  Зустрічаючись із представниками Богословського Атенського коледжу Апостольської дияконії Елладської православної Церкви, Святіший Отець наголосив на екуменічній формації молодих поколінь, щоб спільно прямувати до єдності.
 • 16 Травень 2024 (14:34)

  Спілкуючись із журналістами на полях економічного форуму молоді, організованого в Посольстві Італії при Святому Престолу, Державний Секретар Святого Престолу засудив замах на Главу Уряду Словаччини та підтвердив участь Святого Престолу в Саміті миру, який 15-16 червня відбуватиметься у Швейцарії.

 • 16 Травень 2024 (14:32)
  Зустрічаючись із членами Папських академій наук і соціальних наук, Святіший Отець наголосив на нерівності, яку спричиняє антропогенна зміна клімату, закликаючи до конкретних механізмів для внесення змін задля стійкого майбутнього Землі.
 • 16 Травень 2024 (14:28)
  Серед тем, які обговорювалися в рамках візиту, була також війна в Україні, наголошуючи на ролі міжнародної спільноти в пошуках мирного вирішення.

  У четвер, 16 травня 2024 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції в Апостольському палаці у Ватикані Президента Латвії Едґарса Рінкевичса. Як повідомляє пресслужба Святого Престолу, розмова тривала понад півгодини й завершилася традиційним обміном подарунками.

 • 16 Травень 2024 (11:01)

  У четвер, 16 травня, речник Польської провінції Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної о. Павел Ґомуляк ОМІ повідомив актуальну інформацію про становище двох білоруських місіонерів облатів, які 8 травня були заарештовані міліцією у Вітебській області.

  Офіційне повідомлення оприлюднила сторінка Польської провінції Згромадження.

 • 16 Травень 2024 (10:59)
  Єпископ Риму також обговорив із похилими віком душпастирями виклики, які доводиться долати з приходом старості, наголошуючи на важливості спілкування між молодими та літніми священниками.

  Ввечері, 14 травня 2024 р., Папа Франциск прибув на римську парафію святого Йосифа на Віа Тріонфале, щоб зустрітися із сімдесяткою священників Римської дієцезії, які вже відзначили 40 років свого священства. Таким чином він започаткував нову серію зустрічей з душпастирями своєї дієцезії, що відбуватимуться за критерієм років після свячень.

Сторінки