Блаженний Луї-Антуан Ормєр - вроджений вихователь
  • Пон, 24/04/2017 - 15:54

«Дорогі брати й сестри, вчора в Ов’єдо в Іспанії проголошено блаженним священика Луї-Антуана-Роз Ормєра. Він жив у дев’ятнадцятому сторіччі та віддав свої численні людські й духовні обдарування на служіння вихованню, для чого заснував Згромадження Сестер Ангела Охоронця. Нехай же його приклад і заступництво допоможуть особливо тим, які трудяться у школах та у сфері виховання», – цими словами, сказаними після проказування молитви «Царице Неба» у неділю, 23 квітня 2017 р., Папа Франциск вказав вірним на приклад священика, беатифікацію якого напередодні провів від його імені кардинал Анджело Амато, Префект Конгрегації у справах святих.

Новий блаженний народився у містечку Кіян на півдні Франції, поблизу кордону з Іспанією 14 липня 1809 року. Навчався у семінарії в Каркассон та отримав свячення, маючи 24 роки. Будучи простим священиком і діяльною людиною, відчув покликання присвятити своє життя вихованню дітей, виявляючи особливу увагу знедолених наймолодших, вважаючи, що Церква повинна бути там, де є бідні. До цього також спонукало усвідомлення духовного спустошення, викликаного подіями, пов’язаним з Французькою революцією.

Ставши парохом у рідному Кіяні, о. Луї-Антуан задумав відкрити школу й звернувся з проханням про допомогу до деяких чернечих інституцій. У грудні 1939 року до Кіяну прибули три черниці, які стали немовби «правою рукою» душпастиря. Заснована ними школа згодом здобула урядове визнання, а на її основі народилося нове Згромадження, назване на честь Ангела Охоронця. Сьогодні приблизно півтисячі їхніх послідовниць служать у 90 спільнотах на чотирьох континентах, займаючись вихованням і доглядом хворих на дому.

Виявившись «вродженим вихователем», та особистістю, багатою християнськими чеснотами й людськими обдаруваннями, священик показав себе також, як свідок Божого милосердя через діла милосердної любові. Не зважаючи на небезпеку заразитися, відвідував хворих на малярію та інші епідеміологічні недуги. Проживши понад 90 років, о. Луї-Ангуан відійшов до вічності 19 січня 1890 року в опінії святості у м. Хіхон на півночі Іспанії.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць