Кардинал Піццабалла: Я вважаю, що час спробувати ступити на інші стежки
  • Пон, 04/03/2024 - 17:59
Латинський Патріарх Єрусалиму ділиться думками про дедалі важчу ситуацію в Секторі Гази, висловлюючи переконання в тому, що після подій останніх місяців тимчасові вирішення неприйнятні, потрібно шукати стабільні рішення, закріплені відповідними гарантіями миру й безпеки.

«Нагальним є негайне припинення вогню. Тепер, негайно». Латинський Патріарх Єрусалиму кардинал П'єрбаттіста Піццабалла розповів ватиканським медіа, що новини, які надходять до нього зі Сектору Гази, свідчать про ситуацію, яка погіршується з кожною годиною. «Окрім жахливого насильства, пов’язаного з обстрілами, існує також криза звичайного життя. Бракує їжі, медикаментів, води», – зазначає він.

Брак доброї волі ступити на інший шлях

Перед очима Патріарха досі стоїть жахлива картина чоловіків, жінок і дітей, які кілька днів тому зустріли свою смерть, вийшовши, щоб отримати крихти якоїсь гуманітарної допомоги. «Я був шокований, – каже він, зітхаючи. – Я також вражений хаосом, в який занурився весь Сектор: немає жодного контролю над територією, все надзвичайно ускладнюється дедалі більшими проблемами з надходженням гуманітарної допомоги». Він також занепокоєним тим, як розподіляються речі першої необхідності, закликаючи до «більш систематичних і скоординованих вирішень».

Заклик до припинення вогню, з яким Патріархи і глави Церков Єрусалиму звернулися до світу 1 березня, є нічим іншим, як безперервною спробою досягти перемир'я там, де здається, що надія вже похована під руїнами. Кардинал Піццабалла нагадує, що «ми від жовтня робимо це разом з іншими релігійними лідерами». Він додає, що «передумови для перемир'я існують, достатньо лише захотіти цього. З обох сторін необхідна воля до компромісу. Я вважаю, що настав час спробувати ступити на інші стежки».

У прагненні тривкого миру

Місцева Церква, навіть якщо й зазнає випробувань, не полишає свого прагнення стати свідком встановлення тривалого миру. «Громада Гази – це спільнота, яка молиться, яка, незважаючи ні на що, зберігає довіру, яка не тільки дбає про власні потреби, але й вміє допомагати місцевому населенню», – зазначає ієрарх, який підкреслює, що Церква старається «бути присутньою у каналах комунікації, виконуючи роль фасилітатора діалогу». Блаженніший П’єрбаттіста Піццабалла переконаний в одному: «Після цієї кризи, однієї з найсерйозніших за останні 70 років, ні ізраїльтяни, ні палестинці більше не захочуть годитися з тимчасовими вирішеннями. Ці події змусять усіх шукати стабільні рішення». А щодо формули «два народи – дві держави» зазначає: «Технічно це представляє труднощі, хоча фактично є єдиним життєздатним шляхом. Зрозуміло, що в будь-якому випадку потрібне надання гарантій миру та стабільності для обох народів».