Папа: хочу нагадати, що головно дійовою особою є Святий Дух
  • Нед, 29/10/2023 - 14:10
На завершення першої сесії ватиканського Синоду Єпископів про синодальність Папа Франциск заохотив її учасників поглиблювати розуміння ролі Святого Духа, користуючись спадщиною святого Василія, а також склав подяку всім, завдяки кому стало можливим проведення асамблеї.

«Хочу нагадати, що головною дійовою особою цього Синоду є Святий Дух, а тому раджу вам забрати з собою тексти святого Василія», – сказав Папа Франциск, складаючи подяку учасникам першої сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів, яка від 4 до 29 жовтня 2023 р. відбувається у Ватикані. «Роздумуйте над ними, це може нам допомогти», – мовив Святіший Отець, вказуючи на тексти, що були роздані на початку сесії і які він представив у своїх вступних роздумах.

В суботу, 28 жовтня, після обіду відбулося заключне загальне зібрання, під час якого отці і матері Синоду голосували за кінцевий звіт. Голосування відбувалося щодо кожного параграфа, що представляв підсумки праці, пропозиції, питання, щодо яких було досягнуто згоди, як також питання, щодо яких запропоновано подальше поглиблення. Всі параграфи отримали необхідні 2/3 голосів, але відношення голосів «за» і «проти» було від майже одноголосного схвалення, до співвідношення 277 / 69.

Папа Франциск подякував очільникам Генерального Секретаріату Синоду та особам, яким було доручено різні служіння під час асамблеї, не забуваючи про духовних асистентів. Окрему згадку Папа присвятив усім «прихованим», тобто технічному й допоміжному персоналу, «яких ми не бачимо, але які все це уможливили».