Папа: вилікувати, якщо можливо, піклуватися – завжди
  • Втр, 30/01/2024 - 18:31

Невиліковно хворим і їхнім сім’ям присвячений молитовний намір Папи Франциска на лютий, місяць, в якому Церква відзначає Всесвітній день хворого.

Слова святого Івана Павла ІІ: «Вилікувати, якщо можливо, піклуватися – завжди», – наводить Папа Франциск, представляючи молитовний намір для членів Всесвітньої мережі молитви Папи, призначений на лютий, який звучить: «Молімося за те, щоб хворі на термінальних етапах свого життя та їхні сім’ї завжди отримували необхідне піклування та супровід, як з медичної, так і загальнолюдської точки зору».

На початку відеоролика, опублікованого 30 січня 2024 р., в якому Святіший Отець особисто представляє це намірення, він звертає увагу на те, що не слід плутати поняття «невиліковний» із тим, що когось не слід лікувати. «Бо навіть коли можливості на одужання мінімальні, всі хворі мають право на медичний супровід, на психологічний супровід, на духовний супровід, на людяний супровід», – наголошує він, зазначаючи, що іноді такі хворі неспроможні говорити, іноді ми думаємо, що вони нас не впізнають, але коли тримаємо їх за руку, розуміємо, що вони з нами.

Пара, спиною до моря: хлопець обіймає дівчину, яка залишилася без волосся через хіміотерапію. Маленька дівчинка на ліжку свого дідуся в лікарні, пригортає його до себе. Чоловік біля ліжка свого батька, на колінах Біблія, в руках вервиця. Медсестра супроводжує в саду пацієнтку, яка вже не може ходити. Лікар пояснює родині, який нелегкий шлях їм доведеться відтепер пройти з їхньою близькою людиною. Ось такий відеоряд супроводжує слова Папи, який визнає, що «не завжди приходить одужання». «Але, – підкреслює він, – ми завжди можемо заопікуватися хворим, приласкати хворого». За його словами, в цьому бачимо роль паліативної опіки, «яка гарантує пацієнтові не лише медичну допомогу, але також людяний і близький супровід».

Святіший Отець наголошує також, що в такі важкі хвилини сім’ї не повинні залишитися наодинці з таким викликом. «Їхня роль є вирішальною, – стверджує він. – Вони повинні мати всі належні засоби, щоб надавати фізичну, духовну, соціальну підтримку».