Проща миру з Риму до Іраку
  • Птн, 13/12/2013 - 18:26

У четвер, 12 грудня 2013 р., в день, коли побачило світ Послання Папи Франциска з нагоди наступного Всесвітнього дня миру, з Риму до Іраку вирушила Проща миру, організована Римським паломницьким центром – структурою Вікаріату Римської дієцезії, яка відповідає за прийняття паломників у Вічному місті та організовує прощі з Риму до інших християнських святинь.

Варто зазначити, що мова йде про відновлення перерваного з огляду на початок війни звичаю, який був започаткований 1991 року за підтримки блаженного Івана Павла ІІ. Цю прощу називають «Пророчим жестом», оскільки йдеться про відвідини землі патріарха Авраама та пригадку про початок історії спасіння. Паломництво до Іраку, як пояснюють організатори, це – повернення до джерел, до батьківщини «батька всіх віруючих» Авраама, до спільного коріння трьох великих монотеїстичних релігії – християнства, юдаїзму та ісламу.

Під час прощі, яка триватиме до 19 грудня, паломники привезуть місцевим християнам особливі подарунки. Насамперед – мощі блаженного Івана Павла ІІ, тобто, частину одежі, скропленої його кров’ю під час замаху 13 травня 1981 року, яка буде передана до сиро-католицької катедри, для халдейської катедри – статую цього Папи, для вірменської – ікону, а «світильник миру» – для латинської. Ці подарунки поблагословив Папа Франциск перед загальною аудієнцією 4 грудня.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями